Adalar OSGB

Adalar OSGB firmaları ilk olarak 27 Kasım 2010 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca 4857 sayılı İş Kanununa yönelik yayınlanan “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’nde” tanımlanmaya başlamıştır. Bunun yanında 20 Haziran 2012 tarihinde TBMM Genel Kurulunda kabul edilen ve 30 Haziran 2012 tarihinde 28339 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu” ve bununla birlikte 29 Aralık 2012 tarihli ve 28512 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetler, Yönetmeliği” ile OSGB’ler tekrar bir tanımlama yapılmıştır.

Yeni yasal düzenlemenin sonucunda Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) tanımı, işyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini sunmak için oluşturulmuş, Bakanlıkça yetkilere sahip olan ve verdiği hizmetler karşılığında da fatura kesebilen bir ticari kuruluştur. Adalar OSGB’de tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarına bu hizmeti kaliteli bir şekilde sunmak amacı ile kurulmuştur.

Adalar İş Güvenliği

Hemen hemen her çalışılan kurumda ufak tefek kazalar ne yazık ki kaçınılmaz bir sonuç olarak bütün işverenlerin karşısına çıkmaktadır. Adalar İş Güvenliği uzman ekibi sayesinde iş kazası ve oluşabilecek olan meslek hastalıklarını en aza indirmeyi başarmıştır. Ayrıca bu firmayı tercih etmenin diğer bir avantajı ise bütün işlemlerin tek elden yürütülmesi sayesinde daha düzenli sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Yeni gelen kanunla birlikte işyerlerinde iş hekimi, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli bulunma zorunluluğu bütün sektörlerde zorunlu hale gelmiştir. Fakat Adalar Risk Değerlendirme sayesinde bunları tek elden yürüterek bütün sorumluluğu sizlerden alarak deneyimli ekibi sayesinde sizlere kolaylık sağlamış olur.

Adalar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB daima insan sağlığını ve güvenliğini düşünen ve bu konudaki çizgisinden asla vazgeçmeyen güvenilir bir kuruluş olarak 2013 yılından itibaren hizmet vermeye devam etmektedir. İş sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini alanında uzman kişiler tarafından ISO 9001 belgesi standartlarına uygun olarak yapmaktadır. Diğer bir taraftan da 18001 standartlarında da işlemlerini sürdürmeye devam etmektedir. Güler güzlü ekibi ile sorulacak bütün sorulara anlaşılır bir şekilde cevap verebilmenin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği işlemlerini de tek elden yürütmektedir.