aydınlatma ölçümü

aydınlatma ölçümü yönetmeliği, aydınlatma ölçümü nasıl yapılır, aydınlatma ölçümü standardı, iş güvenliği aydınlatma değerleri, ts en 12464 aydınlatma, aydınlatma lux değerleri, ofislerde aydınlatma kaç lüx olmalıdır, aydınlatma ölçüm raporu örneği, ışık şiddeti ölçüm aleti, lux metre ile ölçüm nasıl yapılır, aydınlatma ölçüm cihazı, ışık şiddeti nasıl ölçülür, ışık ölçümü nasıl yapılır, aydınlatma ölçümü yönetmelik, ışık şiddeti ölçüm cihazı, iş güvenliği aydınlatma yönetmeliği

İşyerlerinin yeterli şekilde aydınlatılması işlerin ilerleyişi esnasında meydana gelebilecek olan kazaların önlenebilmesi açısından son derece önemli bir etkendir. İnşaat gibi karanlık ortamlarda şaft boşluğuna düşme sonucunda da ölüm ile sonuçlanabilecek çok ciddi kazalar meydana gelebilmektedir. Aydınlatma ölçümü ise COHSR 928-1-IPG-039 standartlarındaki sınır değerler ile karşılaştırılarak işyerinin yeterli şekilde aydınlatma seviyesinin belirlenmesinde etkili bir yol oynamaktadır.

 Değişkenlik Gösteren Ölçümler

Standartlara göre yapılan aydınlatma ölçümlerinde işyerlerinin çeşitli bölümlerine göre farklı şekillerde ölçümleme yapılması gerekebilir. Koridor boyunca 4 ayrı ölçüm yapılırken ofiste yer alan bir masadan yalnızca 2 adet ölçüm yapmak bazı durumlarda yeterli olabilmektedir.

Ölçülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

aydınlatma ölçümleri yapılırken yüksek miktarda dikkat gerektiren ve hassas işlemlerin uygulandığı makineler ve kuyumcu atölyeleri gibi yerler mutlaka değerlendirilmelidir. İşyerinde yer alan ve sık sık insanların geçtiği koridorlar, acil çıkıp kapıları ve girişleri, ofisler ve yansıma yapan yüzeyli kısımlar ile birlikte ekranlı cihazlar da ölçümlenmelidir.

Ölçümlerimizin doğrulukları TS EN ISO/IEC 17025 standartları gereğince sürekli olarak kontrol edilerek siz değerli müşterilerimize en doğru sonuçları vermektedir.

aydınlatma ölçümü nasıl yapılır – osgb

Örnekleme yapılmış olan noktalardaki tehlikeli sayılabilecek olan veya sık sık kullanılan yerlerin seçimi özenle yapılmalıdır. İşyerindeki yer alan ilgili bölümlerin aydınlatma seviyelerinin en iyi şekilde karşılanabilmesi için ölçümlerimizi sizler için alanında tecrübeli ve eğitimli personellerimiz ile birlikte yapmaktayız.

Ölçüm sonuçlarımızda en iyi ölçüm belirsizliği hesaplamasını tespit ederek verdiğimiz sonuçların %95 oranında garanti altına alınmasına da sağlayarak sizlere en doğru yönlendirmeyi yapabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uygunluk belgeli ve marka değeri olan araç ve ekipmanlar ile yaptığımız ölçümlerimiz en doğru sonuçların alınabileceği son teknolojiden yararlanılarak üretilmiş olan ekipmanlardır.

Aydınlatma Ölçümü
Aydınlatma Ölçümü

aydınlatma ölçümleri – işyeri ortam ölçümleri

İletişime Geçiniz !

İşyeri Aydınlatma Ölçümü hizmetimizden yararlanmak için iletişime geçiniz.

ACAR OSGB; T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.
İletişime Geçiniz !

Referanslarımız