Beşiktaş İş Güvenliği

Ülkemizde son yıllarda iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yaşanan atılımlar kayda değer niteliktedir. Kanunlar artık elli kişiden fazla çalışanı bulunan işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği birimlerinin oluşturulmasını şart koşuyor. Bu kapsamda işletmelerin bünyesinde bir işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurması gerekli. Ancak her işyerine bir işyeri hekimi olası bir ihtimal değildir. Bu nedenle de işletmelere destek veren Beşiktaş İş Güvenliği veya Beşiktaş OSGB (Ortak sağlık ve güvenlik birimi) firmalarından destek almak zorunlu oluyor. Bu firmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylı olması yasal zorunluluktur.

Acar OSGB’de İstanbul’un tamamında profesyonel bir ekiple işletmelere destek salıyor. 2013 yılında kurulan firma Beşiktaş İşyeri Hekimi temininden başlayan birçok eğitim hizmetini de beraberinde sunan bir firma. Bu eğitimlerin en başına da Beşiktaş İlk Yardım Eğitimi koyulabilir. Olası bir olumsuzluk durumunda ilk yardımın önemini açıklamaya gerek bile duymuyoruz. Ayrıca Beşiktaş Yangın Eğitimi ve Beşiktaş Yüksekte Çalışma Eğitimi ile de göz dolduran firma özellikle Beşiktaş gibi inşaat sektörünün büyük yatırım yapıldığı bölgede verdiği bu eğitimler ile göz dolduruyor.

Beşiktaş OSGB 

Beşiktaş OSGB, ihtiyaçlarında sadece eğitim ve temin hususunda değil değerlendirme hususunda da maksimum destek sağlayan Acar OSGB, Beşiktaş acil durum eylem planı çerçevesinde de destek sağlarken, Beşiktaş periyodik kontrol desteği de sağlamaktadır. Bu periyodik kontrol aşamalarının da iş güvenliği yasasında yeri bulunur. Beşiktaş Ohsas 18001 standartları da bu bağlamda gereklilik olarak karşımıza çıkıyor.

Beşiktaş İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Birçok işletme üretim aşamalarında tehlikeli olarak nitelendirilebilecek madde kullanılmaktadır. Bu bağlamdan bakınca da Acar OSGB’nin Beşiktaş tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı da sağlıyor olması bir ayrıcalıktır. İşyeri ortam ölçümleri ile Beşiktaş çevre danışmanlığı hizmeti de sunan firma uzman kadrosu ile de bir adım önde. Sunulan Beşiktaş Patlamadan Korunma Dokümanı ile olası patlamaların önüne geçilebilirken oluşmuş patlamalarda alınacak önlemler de ayrıntılı olarak açıklanırken Beşiktaş Risk Değerlendirme işlemi de iş sağlığı ve güvenlik biriminin oluşturulması aşamalarında en önemli unsurdur. Sadece Beşiktaş ve çevresinde değil beraberinde tüm İstanbul bölgesine maksimum desteği profesyonel ekip ile sağlayan Acar OSGB referansları ile ön plana çıkmaktadır.