Deri Kürk ve Ayakkabı Sektöründe İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Genellikle deri, kürk ve ayakkabı sektöründe tabaklama uygulaması sırasında işçiler çeşitli kazalar ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Özellikle yağlı zeminlerde düşme ve kayma gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu tür ortamlarda işçiler de burkulma, kırık ve çıkık gibi durumlar gözlemlenmektedir. Deri kırpma işlemi sırasında işler tarafından keskin bıçaklar kullanıma alınmaktadır. Bu tür kesici aletler cilt üzerinde kesilmelere sebep olmaktadır.  Deri kürk ve ayakkabı sektöründe karşı karşıya kalınan olumsuz durumlardan biri de enfeksiyon hastalıklarıdır. Deri kürk sektöründe uygulamaya alınan tabaklama işinde hayvan postlarının üst derileri çıkarılmaktadır. Bu uygulama sırasında işçilerin enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir. Hayvan postlarında bulunan mikro-organizmalar kişinin ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Bu uygulama sırasında bu tür sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmamak için klorlanmış pentaklorofenollerin kullanılması önerilmektedir. 

Deri, kürk ve ayakkabı sektöründe karşı karşıya kalınan sorunlardan biri de kimyasal tehlikelerden kaynaklanan hastalıklardır. Özellikle deri tabak olarak isimlendirilen işçilerde kontakt dermatit görülmektedir. Ayakkabı imalatı sırasında işçiler tarafından kullanılan temizleyici ve yapıştırıcı gibi maddeler çeşitli hastalıklar ile karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır. Ayakkabı üretimi sırasında tercih edilen yapıştırıcılar n-hegzan içerdiği için periferal nörite ile karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır. Eğer deri, kürk ve ayakkabı sektöründe iş güvenliğini sağlamak isteyenlerdenseniz Acar OSGB ile iletişime geçebilirsiniz.

İş güvenliği konusunda ideal bir adres olarak nitelendirilen Acar OSGB profesyonelliği ile ön plana çıkmaktadır. Uzun yıllardan beri hizmet sunan iş güvenliği platformunda alanında uzmanlaşmış ve donanımlı eğitmenler yer almaktadır. Siz değerli müşterilerinden gelen çağrı taleplerine anında anında yanıt veren Acar OSGB aynı zaman da ekonomik fiyat aralığını da sizlerle paylaşmaktadır. Eğer sizler de çalıştığınız sektör için iş güvenliği hizmeti almak isteyenlerdenseniz kısa zaman zarfı içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Birinci sınıf kalite de hizmet sağlayan Acar OSGB şimdi profesyonel eğitmenleri ile sizlerle olacak. Deri kürk ve ayakkabı sektöründe iş sağlığı güvenliğini sağlamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Deri Kürk ve Ayakkabı Sektöründe İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

*
*
*
*
*
*
*