DoubleTree by Hilton Istanbul – Piyalepasa ve ELYSIUM RESIDENCE TAKSİM   iş güvenliği ve hijyen eğitimi ACAR OSGB tarafından gerçekleştirildi.

DoubleTree by Hilton Istanbul – Piyalepasa ve ELYSIUM RESIDENCE TAKSİM   iş güvenliği ve hijyen eğitimlerini ACAR OSGB tarafından gerçekleştirildi.
ACAR OSGB olarak 6331 iş sağlığı ve iş güvenliği yasası kapsamında gerekli olan firmaların alması gerekli bütün hizmetleri vermeye çalıştığını belirten  kurucu A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Selçuk Gümüş, hizmet sektörü olarak yüksek rekabetin olduğu İstanbul iş güvenliği sektöründe kaliteli hizmet verme konusunda mücadele ettiklerini ve bu konuda taviz vermediklerini söyledi. İş Sağlığı ve İş Güvenliği olarak; Firmalarımıza İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı, Ortam Ölçümü, İlk Yardım Eğitimleri, Yangın Eğitimi, Risk Değerlendirme, Acil Durum Eylem Planı, Patlamadan Korunma Dokümanı, OHSAS İş Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı, Hijyen Eğitimi, Yüksekte Çalışma Eğitimi, Mobil Sağlık, Muayene hizmetlerinin hepsini veriyoruz.

osgbDouble Tree by Hilton ve Elysium Taksim firmalarımıza mutfak, temizlik ve spor bölümlerine hijyen eğitimlerini gerçekleştirdik. Hijyen eğitimi; Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanarak 5 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Hijyen eğitimi gıda üretim ve perakende işyerlerinde, insani tüketim amaçlı kullanılan sular üreten işyerleri, kaplıca, hamam, sauna gibi işlerinde zorunludur. Kuaför, otel, pansiyon vb. yerlerde çalışanlara zorunludur. Masaj ve güzellik salonlarında ve temizlik sektöründe çalışanlara zorunludur.

Yönetmelik yönetici ve çalışanların hijyen konusunda ki sorumlulukları, iş yerlerinde çalışanların hijyen eksikliğinden kaynaklı olabilecek her türlü hastalık ve enfeksiyonların belirlenmesi ve bunların iyileştirilmesini kapsar.

Eğitim almayan çalışanlar için kişi başı 440- 1766 TL arası cezai işlemler uygulanmaktadır.

OSGB Nedir

İstanbul OSGB firması olarak eğitmenlerimizi iş yerinize gelerek gerçekleştiriyoruz. M.E.B onaylı eğitim alan personellerinizin listenizi size gönderiyoruz. Bu belge aynı zamanda sertifikalar elinize ulaşana kadar personellerinizin bu eğitimi aldığına belge niteliği taşımaktadır. Yirmi gün içerisinde de M.E.B onaylı sertifikaları firmanıza teslim ediyoruz.

ACAR OSGB den hizmet almanın avantajı; Halk eğitime gidip evrak yükünden kurtarıyoruz, sınıf açılması için yeterli kişi sayısı beklemenize gerek kalmıyor, belgenizin çıkıp çıkmadığı konusunda yorulmuyorsunuz, eğitim sertifikaları çıkan personelin sertifikaları kendilerinin alması zorunluluğundan kurtuluyorsunuz.