En İYİ OSGB Firmaları

OSGB istanbul firması iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri konusunda detaylı çalışmalar yapmaktadır. En iyi OSGB firmaları listesinde yer almaktan gurur duyuyoruz… İşçilerin can ve sağlıklarını güven altına alan bu çalışmalar birçok özel kurum tarafından yapılmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan kanunlara bağlı olarak yapılan bu çalışmalar yetkilendirilmiş osgb listesi yer alan iş güvenliği firmaları tarafından verilen bir hizmettir.

ACAR OSGB Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş iş sağlığı ve güvenliği firmasıdır. Resmi olarak şu tanımla anılmaktadırlar: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek üzere kurulmuş, mevzuatın gerektirdiği fiziki ve tıbbi donanıma sahip, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin (İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelinin) oluşturduğu özel kuruluşlar.”

İstanbul OSGB Firması

ACAR İş Güvenliği İstanbul da birçok firmaya iş güvenliği ve sağlığı konusunda detaylı hizmet sağlamaktadır. Alanında başarılı çalışmalara imza atan En iyi OSGB firmaları listesi sıralamasından yer alan Acar Çevre Sağlık Güvenlik A.Ş. sayesinde işçilerin hayati tehlikeleri ortadan kalkar, motivasyonları yükselir ve bu da firmanın verimini ve prestijini arttırır.

OSGB Firmaları Ne İş Yapar?

OSGB firmaları ne iş yapar dendiği zaman buna birçok cevap verebiliriz. Bunları listeleyecek olursak şunlardan bahsetmemiz mümkün olur:

  • İş yerinde sağlık ve güvenlik açısından ortaya çıkabilecek olan risklere karşı her türlü koruyucu önlemler alınır. Düzeltici faaliyetler de bu kapsamda yürütülür. OSGB’ler tüm bu hususlar konusunda işverene öneri hazırlar ve rehberlik yaparlar.
  • Çalışanların sağlığını koruyacak gözetimler yapılır.
  • İş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitimler ve bilgilendirmeler yapılır. Bu konuda hem çalışanlar hem de iş veren eğitilir.
  • İş yerinde kaza, doğal afet, yangın gibi durumlarda acil müdahalenin nasıl yapılacağı öğretilir.
  • Acil plan eylemleri oluşturulur ve bu planlar yürürlüğe koyulur.
  • Yıllık çalışma planı yapılır.
  • Risk analizi ve değerlendirmeleri yapılır. İş kazaları ve meslek hastalıkları kayıtları tutulur.
  • İş yeri hekimi ve diğer sağlık personellerinin görevleri ve eğitimleri belirlenir.
  • OSGB yetkilileri çalışmalar sırasında iş yerlerindeki normal akışı asla bozmazlar.