Et Üretim Sektöründe İş Sağlığı Güvenliği

Et Üretim Sektöründe İş Sağlığı Güvenliği

Et Üretim Sektöründe İş Sağlığı Güvenliği

Et üretimi sırasında birçok patlayıcı ve yanıcı madde kullanıma alınmaktadır. Özellikle soğutma gazları ve yağlama sıvılarının içerisinde bu tür zararlı maddeler yer almaktadır. Kilo aracılığı ile desteklenmiş dezenfektanlar da bu zararlı maddelerin içerisinde yer almaktadır. Ne yazık ki tüm işçiler sürekli olarak bu tür maddeler ile etkileşim içerisindedirler. İşçilerin bu tür maddeler ile etkileşimi kontrol altına alınmaz ise dermatit hastalığı ile karşı karşıya kalınabilir. 

Et üretiminin gerçekleştiği alanda gürültü oldukça fazladır. Özellikle kesimhanelerin olduğu bölgelerde etleri kesmek amacı ile kullanılan motorlu testereler ve tüy alma makineleri en büyük gürültü kaynakları olarak nitelendirilmektedir. Yine aynı şekilde kompresörler ve dondurucu makineler de en büyük gürültü kaynakları arasında yer almaktadır. Bu tür makineler işçilerin işitme sorunu ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Et üretimi sırasında biyolojik tehlikeler sebebi ile işçiler birçok hastalık ile karşı karşıya kalmaktadırlar. İşçilerin bakteriyel enfeksiyon ile karşı karşıya kalması olası durumlar arasında boy göstermektedir. Özellikle mekan da yer alan havalandırma sistemleri lejyonella bakterisi ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bununla birlikte hijyen koşullarının sağlanmaması durumunda da bakteriler kolaylıkla insan vücuduna yerleşmektedir. 

Et üretimi sektöründe özellikle temizlik amacı ile kullanıma alınan kimyasallardan gelebilecek hastalıkların önlenmesi gerekmektedir. Bu alanda çalışan işçilerin eldiven kullanması oldukça önemlidir. Kimyasalların vücuda temas etmemesi gereklidir. Bu tür kimyasallar aynı zaman da solunum yollarının da olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Bu tür olumsuzlukları geri plana almak için en doğru solunum yolu koruyucularının kullanılması önerilmektedir. Et üretimi sektöründe iş sağlığı güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Bu alanda kullanılan makinelerin de güvenliğinin sağlanması gereklidir. İş sağlığı güvenliği önlemleri almak istiyorsanız Acar OSGB aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz. İdeal bir seçim olarak nitelendirilen Acar OSGB şimdi alanında uzmanlaşmış ve donanımlı personeller dahilinde siz değerli müşterilerine hizmet sunmayı bekliyor. Et üretim sektöründe iş sağlığı ve  iş güvenliği hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

There is no form selected or the form was deleted.