Eyüp OSGB

OSGB kuruluşları, Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve onların onayıyla ancak çalışabilen, bünyesinde iş güvenliğine dair bütün personelleri bulunduran ve tek elden çalışma isteyen şirketlere hizmet veren kuruluşlar olarak bilinmektedir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği üzerinde adı geçen OSGB kurumları, devlet tarafından da TBMM onayı ile 29 Aralık 2012 yılında tamamı ile tanımlanmış, günümüzde ticari bir firma olarak hizmet verebilen kuruluşlar halini almıştır. Verdiği her hizmet karşılığında kolaylıkla fatura kesebilmesi, elbette bir OSGB sektörünü doğurmuştur. Örneğin, Eyüp OSGB sektörü, İstanbul’un en canlı iş güvenliği sektörü olarak biliniyor. Bunun yanında günümüzde sayısı oldukça artan ve artmaya da devam edecek bu kuruluşlarda önemsemeniz gereken pek çok şey var.

Eyüp İş Güvenliği

OSGB kuruluşlarının öncelikle bir sertifikasının muhakkak bulunması ve alanında uzman kişilerle çalışması gerekiyor. Sadece iş güvenliği uzmanı ile değil, aynı zamanda yangın ve ilk yardım gibi eğitimleri sağlayabilecek deneyimli personellere ve hekimlere ihtiyaç duyan Eyüp OSGB kuruluşları ancak bu sayede Bakanlıktan yetki alabiliyor. Çalışma Bakanlığı üzerinde yetkisi olmayan OSGB kurumu ile kesinlikle çalışmamak, hatta yanından bile geçmemek gerekiyor. Eyüp İş Güvenliği firmalarının kontrolleri sağlandığında yeni olan pek çok firmanın yetkisi olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Çoğu, bambaşka firmalar altında yepyeni bir kurum olma yolunda ilerlemektedir ancak başka bir firmanın yetkisini kullanarak.

Eyüp Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB firmaları arasında en başarılı firmalardan bir tanesi olarak alanında kıdemli personelleri ile 12 senedir hizmet vermektedir. Acar OSGB, alanındaki deneyimli personelleri ile risk analizlerini olabildiğince doğru bir biçimde yaparak sizlere gerekli bilgileri, sektörünüz dahilinde verir ve bu rapor akabinde çalışmaya başlar. Rapor üzerinden çalışanlarınıza en iyi ve en güvenli seviyedeki ortamları sağlamayı amaçlayan ve riski minimuma indirgeyecek çalışmaları gerçekleştiren Eyüp OSGB firmaları aynı zamanda personelin çalışma istikrarını ve verimini arttıracak hamleleri de gerçekleştirerek personellerinizin iş yerinizde daha mutlu olabilmelerini sağlar. Hem işçinin, hem de işverenin yanında olan Acar OSGB, günümüzde pek çok müşterisi olan oldukça başarılı bir firma olarak karşımıza çıkıyor.