Fatih OSGB

Fatih OSGB İş Güvenliği, hem ticari hem de devlet desteği ile büyüyen alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle riskli alanlarda son yıllarda pek çok işçinin ölümü ile birlikte OSGB kurumlarına olan ihtiyaç arttı ve bu sayede denetimler de kısa süre içerisinde oldukça fazlalaştı diyebiliriz. Sıklıkla gelen ölüm haberleri, genelde riskli çalışma bölgelerinden geliyorlar ve genellikle bu riskli çalışma alanlarındaki personeller, herhangi bir şeyden habersiz, eğitimsiz oluyorlar. Şirketin ise, iş güvenliği konusunda neredeyse hiçbir şey bilmemesi; mekanın risk analizinin yapılmamış olması; 2010 yılından bu yana devletin ve OSGB kurumlarının savaştığı gerçek problemlerden bir tanesi. Örneğin, Fatih OSGB firmalarının son dönemde artışının en büyük sebeplerinden bir tanesi İstanbul’daki işçi sayısının ve riskli inşaat alanlarının artması olabilir.

Fatih İş Güvenliği

Sadece inşaat alanlarında olmaksızın risk analizi yapılan ve yüksek riskli bulunan pek çok bölgede çalışan personeller için; her şirketin bir iş güvenliği uzmanının yanında hekim bulundurması da zorunlu. Yahut, ikisini de çalıştırmayıp bir OSGB kurumu ile anlaşan ve bu işleri tek elden yönettirmek isteyen şirketler de mevcut. Fatih İş Güvenliği firmaları, tek elden tamamı ile sorumluluğu üzerlerine alarak, işleri gerçekleştirmekle yükümlüdürler. Devlet destekli olan OSGB kurumları, devlet tarafından da 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile tanınmış, bu kurumların Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlar olduğunu doğrulamıştır.

Fatih Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Fatih OSGB firmalarından olan, deneyimli ve başarılı personelleri ile Acar OSGB de bu kuruluşlardan bir tanesi olarak; alanındaki en iyi OSGB kuruluşlarındandır. Özverili, sıkı çalışan bir ekiple birlikte firmanızın ihtiyaçlarını iyiden iyiye analiz ederek sizlere kısa sürede bir rapor hazırlayan Acar OSGB ile çalışarak, iş güvenliği konusunda herhangi bir şüphenizin kalmamasını sağlayabilirsiniz. Fatih OSGB firmalarının sektörel çalışmaya önem veren personellerini ekibinde bulunduran Acar OSGB, sizlere hizmet vermek için her an hazır. Analizi yapılacak yeni bölgeleri kısa sürede tarayabilmesi, ilk yardım ve yangın eğitimlerinde uzman bir ekiple çalışması ve benzeri nitelikler; Acar OSGB’nin 12 yıllık başarılı deneyiminden gelmektedir ve ekip, sizinle çalışmaktan her zaman memnuniyet duyar.