Fırınlarda İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Fırınlarda İş Sağlığı ve İş Güvenliği

İşçilerin güvenliği için fırın ve ocaklarda iş sağlığı güvenliğinin alınması gereklidir. Fırınlarda çalışan işçilerin kişisel korunma araçlarını giymesi gereklidir. Fırınlarda yer alan yakıt borularının sağlam olması da güvenilirlik açısından büyük önem taşımaktadır. Fırın alanında yer alan tüm bağlantıların ateşleme öncesinde kontrol edilmesi gereklidir. Elle ateşlenecek olan ocaklarda emniyetin sağlanması gereklidir. Bu uygulama sırasında işçilerin ocak kapağı önünde bulunmaması gereklidir. Fırınların sönmesi durumunda yapılması gereken ilk iş ocak içinin havalandırılması olacaktır. Belli bir zaman zarfı beklendikten sonra fırın ateşlenecektir. Döner fırınlarının kullanıldığı alanlarda sıcak tozlardan gelebilecek alevlere karşı öncede tedbir alınması gereklidir. İş öncesinde akaryakıt borularının kontrol edilmesi önerilmektedir. Kurutma fırınlarının doldurulması işleminde fırın kapaklarının açık kalmasını destekleyecek tertibatların kurulması gereklidir. Tüm bu güvenlik önlemlerini en doğru şekilde almak istiyorsanız profesyonel niteliğe sahip iş güvenliği eğitimi sunan Acar OSGB ‘yi tercih edebilirsiniz.

Gaz tesisatının bulunduğu alanlarda ilgili tüm kontrollerin yapılması gereklidir. İş öncesinde yangına karşı tedbirler alınması önerilmektedir. Gaz yıkayıcılarının olduğu bölgelerde kontrol cihazlarının bulundurulması gereklidir. Yüksek fırında güvenlik tedbirlerinin alınması da oldukça önemlidir. Kupon ocaklarında öncelikle sesli uyarma yapılması gereklidir. Fırın içerisinde döküm dereceleri soğumadan  fırın kapağının açılmaması gereklidir. Fırınlarda İş Sağlığı ve İş Güvenliği ‘nin sağlanması için Acar OSGB ile iletişime geçilebilir. İş güvenliği alanında uzman firmalardan biri olan Acar OSGB istediğiniz sektörde iş sağlığı güvenliği eğitimi vermektedir. Daima plan ve program dahilinde çalışmalarını sürdüren Acar OSGB müşterisinin memnuniyetine de son derece önem vermektedir. Uygun fiyat aralığında hizmet sunan iş sağlığı güvenliği kurumumuz birinci sınıf kalite de hizmet almanız adına ideal bir adrestir.

Acar OSGB’de hizmet sağlayan tüm eğitmen ve personeller donanımlı ve profesyoneldir. Tüm personeller belirli periyotlar dahilinde eğitim seminerlerine katılmaktadırlar. Profesyonelliği ile ön plana çıkan Acar OSGB %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Sektörde ki başarıları ile tanınan iş sağlığı güvenliği kurumumuzun hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız kısa zaman da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

*
*
*
*
*
*
*