Güngören OSGB

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi yahut Güngören OSGB olarak bilinen pek çok kuruluş, günümüzde büyüyen bir sektörün ilk adımlarını oluşturuyor. İş Güvenliği konusunda oldukça somut adımlar atan devletin, 2010 yılında bu yana OSGB kurumları ile ilgili girişimleri ve iş güvenliğine dair kuralcı, sert tavırları sürüyor. Öyle ki, riskli alanlarda eğitimsiz ve güvenlik önlemlerinden bir haber işçi çalıştırmanın bedeli, artık çok ağır. Çalıştıran şirketin kapanmasına kadar gidebilen bu cezalar, günümüzde pek çok büyük şirketin alanında personel olarak iş güvenliği uzmanı çalıştırmasına olanak veriyor ancak bu yeterli değil. Aynı zamanda hekim, ilk yardım uzmanı ve benzeri personellerin de bulunması gerekiyor. Böyle durumlarda ek personel alımı yapmak istemeyen pek çok şirketin buluştuğu ortak payda ise, OSGB kuruluşları.

Güngören İş Güvenliği

20 Haziran 2012 tarihinde TBMM tarafından onaylanan ve kısa sürede resmi gazetede yayımlanan bildiri ile birlikte “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu” yürürlüğe girmiş; içerisinde de OSGB kurumlarının ticari varlığını tanımıştı. Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilen OSGB kurumlarının amacı, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini vermek ve bunu olabildiğince sıkı bir şekilde denetlemekti. O günden bu güne büyüyen OSGB kurumları, örneğin Güngören İş Güvenliği kurumları olarak oldukça etkin çalışmalar içerisindeler.

Güngören Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB de, Güngören OSGB kurumlarından bir diğeri ve yaklaşık 12 yıllık tecrübesi ile sizinle birlikte iş güvenliği alanlarında hizmet vermek için hazır bekliyor. İş yerinizde riskli çalışma alanları mevcut ancak iş güvenliği uzmanı, iş hekimi gibi personellere verecek ayrı ücretleriniz yok mu? O halde, Güngören OSGB kurumlarından Acar OSGB ile görüşerek oldukça kolay bir şekilde, bu yükümlülüklerden kurtulabilir ve OSGB hizmetinizi alabilirsiniz. Tek bir kuruluş etrafında dönen iş güvenliği pozisyonunda; iş güvenliğinize ve riskli alanlarınıza dair her sorumluluk; Güngören OSGB firması Acar OSGB tarafından kolaylıkla sağlanmaktadır. Personelinizin hemen hemen tüm hakları, Acar OSGB güvencesi altında olup, eğitimleri de uzman personeli tarafından verilmektedir.

İçerisinde Güngören OSGB firmalarının en deneyimli ve en başarılı personellerini bulunduran Acar OSGB, iş güvenliği konusunda hizmet vermek için sizleri bekliyor.