maya estetik iş güvenliği eğitimi konusunda ACAR OSGB’yi tercih etti

hastanelerde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği

Türkiye nin en büyük estetik firmalarından biri olan Maya Estetik firması iş güvenliği, iş sağlığı konularında ACAR OSGB yi tercih ediyor. Sağlık sektöründe hastanelerin çok tehlikeli sınıfta olduğu ve birçok yönden iş sağlığı ve güvenliği konusunda görülmeyen riskler taşıyor. Kullanılan cihazların sanitasyonu, ortamın hijyeni, çalışanların psikososyal riskler belirttiğini belirten ACAR OSGB İstanbul firması sorumlu müdürü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Selçuk GÜMÜŞ, firmamızda özellikle sektörel çalışmalar yaptıklarını, Sağlık, estetik gibi sektörlerde çalışan firmalarımıza özellikle konusunda uzman iş güvenliği eğitimi kabiliyeti yüksek İş Güvenliği Uzmanı yönlendirdiklerini belirtti.

Ayrıca sade iş güvenliği veya iş sağlığı değil, yangın eğitimi, ortam ölçümü, ilk yardım eğitimi, arama kurtarma eğitimi, iş güvenliği eğitimi, risk analizi ve risk değerlendirmesi konusunda da bütünleyen bir hizmet verdiklerini açıkladı. Ayrıca OSGB istanbul avrupa yakası, osgb anadolu yakası olarak da hizmet veren ACAR OSGB, Kocaeli, Tekirdağ ve Ankara illerinde de hizmet vermektedir.

sağlık sektöründe iş sağlığı ve güvenliği

Sağlık sektörü çok emek gerektiren yoğun bir sektör olması sebebi ve ayrıca müşterilerin, hastalarında direk iş sağlığı ve güvenliği konusunda sorumlu oldukları için hassas çalışma gerektiren bir sektördür. Özellikle risk değerlendirmesinde biyolojik, radyasyon, enfeksiyon, psikososyal konularında risk teşkil etmektedir. Biyolojik risk olarak, HBV, Hepatit B virüsü, tüm sağlık çalışanlarının en önemli risklerdendir. Özellikle açık yarası olan çalışanların çalışmaması konusunda tedbirli olunması gerekmektedir. Doktor ve hemşirelerin için kullanılan iğnelerin batması veya açıkta durması büyük tehlikeler taşımaktadır.

Ayrıca tehlikeli atıkların hemen ortamdan güvenli bir şekilde uzaklaştırılması gerekmektedir. ACAR OSGB firması olarak iş güvenliği eğitimlerimizde bu risklerin ayrıca anlatılmaktadır. Fakat uygulamaların tüm çalışanlar tarafından hassas olunması, özelikle çalışan temsilcisinin bu konuda hassas olmalıdır. Dolayısı ile çalışan temsilcisi eğitimleri bu risklerin olduğunu ve bunlarla ilgili her türlü tedbirin alınması gerektiği açıklanmalıdır.

Biyolojik tehlikelerin yanında ayrıca kimyasal tehlikelerin de çoktur. Dezenfektanlar, çözeltiler, laboratuvar kullanılan kimyasallar ve bunların oluşturduğu gazlar ile karşı karşıyadır. Bazı dezenfektanlar ve antiseptikler toksik olmakta (zehirli), deri ve solunum yolu rahatsızlıklara yol açmaktadır.

osgb – istanbul osgb – iş güvenliği firmaları – iş sağlığı ve güvenliği

ACAR OSGB olarak ayrıca acil durum planları konusunda ekipleri ayrı ayrı eğitim vermektedir. İlkyardım, arama kurtarma, yangın eğitimi ve beyaz kod olarak adlandırılan kavga gibi durumlara karşı çalışanları bilinçlendirmektedir.

MAYA ESTETİK firması ayrıca Antalya, İzmir, Marmaris ve Balıkesir de şubeleri olan iso 9001 kalite yönetim sistemi ve iso 10002 müşteri memnuniyeti kalite belgeleri ile hizmet vermektedir.

ACAR OSGB İstanbul Anadolu tarafında etkin olarak hizmetlerini iş sağlığı ve iş güvenliği yasası kapsamında firmaların ihtiyacı olan diğer yangın eğitimi, iso 9001 ve OHSAS 18001 eğitimi ve belgelendirmesi, ortam ölçümü, mobil sağlık gibi hizmetleri kaliteli olarak sunmaya çalışarak, firmalara katma değer üretmeyi hedeflemektedir. Rekabet ne kadar çok olursa olsun, insana verilen hizmette kalitesizliği yer olmadığı belirten Kurucumuz Selçuk Gümüş, bunun bir vicdan muhasebesi olduğunu belirtti.

 

iş güvenliği eğitimi – isg uzmanı – iş güvenliği uzmanı

 1. istanbul osgb listesi
 2. osgb istanbul
 3. osgb ümraniye
 4. osgb istanbul avrupa yakası
 5. osgb kadıköy
 6. osgb fiyat listesi
 7. osgb nedir
 8. osgb nerede
 9. hastanelerde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği
 10. sağlık sektöründe iş sağlığı ve güvenliği
 11. hastanelerde iş güvenliği talimatları
 12. çalışanların temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi meb
 13. iş güvenliği eğitimi kaç yıl geçerli
 14. isg eğitim yönetmeliği 2016