İstanbul OSGB Firmaları Ne İş Yapar?

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi anlamına gelen ve OSGB olarak kısaltılan kurumlar, iş sağlığı ve güvenliği kanuna göre çalışmalar yürütmektedir. Bu konuda kaliteli hizmet sağlayan ACAR OSGB avrupa yakası ve istanbul anadolu yakası her noktasında 2004 yılından beri kesintisiz hizmet vermektedir. İstanbul OSGB firması olarak 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince şirketlere uzman hekim, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personelleri yönlendirmekte ve bu şirketlerdeki tüm denetimleri sıkı bir biçimde gerçekleştirmekteyiz. Eğer iş yerlerinde bu konuda sıkıntılar bulunuyorsa bunları da düzenlemek için çalışmalar yürütmektedir.

OSGB ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

OSGB firmaları ile çalışma birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu avantajları sıralamak gerekirse temel olarak şu maddelerden bahsedebiliriz:

  • Hem iş yerinin eksikliklerinden hem de çalışanların hatalarından kaynaklı olan iş güvenliği konusundaki sıkıntılı durumların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.
  • İşletmedeki iş güvenliği konusundaki sıkıntılar eğitimle giderilebilecektir.
  • Kadrodaki ve güvenlik için gerekli olan araçlardaki sorunlar analiz edilecek ve düzeltecektir.
  • Bakanlığın ortaya sunduğu kanunlar takip edilecek ve şirketler buna göre çalışmalar yürütecektir.
  • Uzmanlar Bakanlıkla alakalı yasal süreçleri itina ile takip edip şirketlerin buna uygun davranmasını sağlayacak böylece ceza alınmasına da engel olacaktır.
  • OSGB sayesinde firmalar iş yeri uzmanını, iş yeri hekimini ve sağlık personellerini istihdam etmek zorunda kalmayacak ve fazla masraftan kurtulacaktır.
  • OSGB tarafından sürekli olarak kaliteli ve güvenilir hizmet alabilecektir.
  • Şirketteki tüm eksiklikler belirlenecek ve çözüm önerileri ortaya koyulacaktır.
  • İşçilerin tüm sağlık gözetimleri gerçekleştirilecektir. Yasal süreçler takip edilecek ve iş verene bu konuda detaylı, güvenilir ve kaliteli raporlama yapılacaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Zorunlu Mu? Para Cezası Var Mı?

İş sağlığı ve güvenliği alması zorunlu olan işyerleri eğer iş güvenliği ve işyeri hekimi hizmeti almıyor ise Bakanlık tarafından her yıl belirlenen yüksek miktarda para cezaları kesilmektedir. İşyerinizin İş Güvenliği hizmeti zorunlu mu bakmak için ve İSG Para Cezaları hakkında bilgi almak için yazıların üstüne tıklamanız yeterlidir. Eğer hala İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi hizmeti almıyor iseniz en uygun fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz.