iş sağlığı ve güvenliği levhalarıİşyerlerinde bulunan personelin çalışma hayatlarının sağlıklarına olan etkilerini incelemek iş sağlığının başlıca görevleri arasındadır. İş yerinde oluşabilecek ve işçilerin karşılaşabileceği sağlık sorunlarının en aza indirilmesi amacı ile iş sağlığının bilinmesi gereklidir. Bu konuda OSGB firmalarının iş sağlığı ve iş güvenliği ile alakalı işyerlerini destekleyici eğitimler ve işçi sağlığı açısından işyerinde alınabilecek tedbir, önlem ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. İşyeri hekimi / işyeri doktoru ile koordineli bir şekilde çalışan iş sağlığı birimi mobil sağlık hizmetleri, periyodik sağlık taraması da yapmaktadır. Biliyoruz ki, çalışanların sağlığının korunması açısından işyerinde bulunan farklı etken ve maddeler çok önemlidir. Bu maddelerin tespit edilmesi, düzeylerinin ölçülmesi, insan sağlığına olan etkileri bu maddelerin kontrol altında tutulması ve işyeri hijyenin uygun olup olmaması da iş sağlığının kapsamı alanına giren belli başlı unsurlar dır. Yapılan işin, işçinin sağlığı üzerinde ki etkileri olduğu gibi, işi yapan kişinin sağlığının da iş üzerinde etkileri olabilmektedir. İstanbul OSGB firmalarından olan Acar iş güvenliği tüm bu olumsuzlukları düşünerek hareket eden deneyimli personelleri ile İş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmayı hedeflemiştir.

İş yerlerin de çalışan personelin sağlığının korunması, hastalanan ve kazaya uğrayanların iyileştirilmesi gibi bir takım uygulamalar iş sağlığı içerisinde işçilerin sağlığını koruma amacı ile iş yeri hekimi tarafından sağlanmaktadır. İş hekiminin yapacağı tüm bu iş sağlığı koruma ve önleme amaçlı işlemler tek bir çatı altında toplanan OSGB firmaları tarafından yapılmakta, işverenin iş sağlığı anlamında iş yükünü azaltmaktadır. Ayrıca, meslek hastalıkları riskini en aza indirmek, önlemek ve bilgilendirme yapmak temel amaçlar arasındadır. İş sağlığı ve önemi yasalar çerçevesinde temel prensiplere dayandırılmıştır. Yasalar da belirtilen iş sağlığı hususunda işçi ve işverenin yasal sorumluluk ve hükümleri Acar iş güvenliği olarak, yasal gereklilikler işveren adına yerine getirilmektedir.

acar osgb, istanbul osgb, istanbul osgb firmaları, avrupa yakası osgb, Adalar osgb, Arnavutköy osgb, Ataşehir osgb, Avcılar osgb, Bağcılar osgb, Bahçelievler osgb, Bakırköy osgb, Başakşehir osgb, Bayrampaşa osgb, Beşiktaş osgb, Beylikdüzü osgb, Beyoğlu osgb, Büyükçekmece osgb, Beykoz osgb, Çatalca osgb, Çekmeköy osgb, Esenler osgb, Esenyurt osgb, Eyüp osgb, Fatih osgb, Gaziosmanpaşa osgb, Güngören osgb, Kadıköy osgb, Kağıthane osgb, Kartal osgb, Küçükçekmece osgb, Maltepe osgb, Pendik osgb, Sancaktepe osgb, Sarıyer osgb, Silivri osgb, Sultanbeyli osgb, Sultangazi osgb, Şile osgb, Şişli osgb, Tuzla osgb, Ümraniye osgb, Üsküdar osgb, Zeytinburnu osgb, kimyasal ölçümler, ilk yardım eğitimi, periyodik kontrol, işyeri hekimi, işyeri doktoru