periyodik test ve kontroller

İşyerlerinde OSGB’lerin Yapacağı Periyodik Test ve Kontroller

İş sağlığı ve iş güvenliği açısından 25 Nisan 2013 yılından bu yana işyerlerinin yaptıkları işlere konu olan ve kanunda belirtilmiş hususlarda yılda bir kez olmak kaydı ile periyodik kontroller, periyodik ölçümler ve çalışan personelin yeterlilik belgeleri ve şartlara bağlı olup olmadıkları konusunda denetim ve kontrollerin yapılması zorunlu tutulmuştur. İSG mevzuatın da kapsamı ayrıntılı olarak belirlenmiş olan periyodik testler ve kontroller işverenin mutlaka yaptırması gerekli kontrollerden bir tanesidir. Kontroller sonucu verilen belge ve dokümanlar iş yerinde bulundurulmalı ve saklanmalıdır. Bu kapsamda gerekli ekipmanların kontrolü ve bakımı ileride oluşabilmesi muhtemel tehlikeler önlenmiş olunur. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açsından da çalışan personelin iş yerinde aldığı riskler açısından kullanılan malzemelerin kontrolleri, ölçümleri ve incelemeleri yapılmalıdır. Acar OSGB olarak işyeri ortam ölçümleri, haritaların çizilmesi, aspiratör ve buhar ölçümleri, kaldırma araçları periyodik kontrolleri, elektrik ve topraklama ölçümleri yapmaktayız.

İstanbul OSGB firmaları olarak, periyodik kontrollerden olan, portör muayenesi, forklift kullanımı yeterlilik belgesi, iş makinesi kullanım belgesi, kazancı belgesi, topraklama kontrolü, paratoner kontrolü de yapılmakta bu konuda uzman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Bu hususta ulusal ve uluslararası standartlarda belirlenen kıstas ve aralıkta gerekli teknik bilgiler dikkate alınarak yapılmakta, ayrıca işyerinde kullanılan teknik ekipmanların bakımı ve onarımı ile işyerinin üretim kaybı yaşamasının da önüne geçilmektedir. Tüm bu kontroller elektrik ve elektronik mühendisleri tarafından,  uygun bir şekilde ve teknik, teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca portör testleri işyeri hekimi / işyeri doktoru bilgisi dâhilinde yapılmaktadır. Bu konuda her türlü kontrol ve testler eğitimli kişiler tarafından ve uygun cihazlar ile yapılarak personeller de bu konuda sürekli denetlenmektedir.

 

acar iş sağlığı, osgb, istanbul iş sağlığı, istanbul iş sağlığı firmaları, Adalar iş sağlığı, Arnavutköy iş sağlığı, Ataşehir iş sağlığı, Avcılar iş sağlığı, Bağcılar iş sağlığı, Bahçelievler iş sağlığı, Bakırköy iş sağlığı, Başakşehir iş sağlığı, Bayrampaşa iş sağlığı, Beşiktaş iş sağlığı, Beylikdüzü iş sağlığı, Beyoğlu iş sağlığı, Büyükçekmece iş sağlığı, Beykoz iş sağlığı, Çatalca iş sağlığı, Çekmeköy iş sağlığı, Esenler iş sağlığı, Esenyurt iş sağlığı, Eyüp iş sağlığı, Fatih iş sağlığı, Gaziosmanpaşa iş sağlığı, Güngören iş sağlığı, Kadıköy iş sağlığı, Kağıthane iş sağlığı, Kartal iş sağlığı, Küçükçekmece iş sağlığı, Maltepe iş sağlığı, Pendik iş sağlığı, Sancaktepe iş sağlığı, Sarıyer iş sağlığı, Silivri iş sağlığı, Sultanbeyli iş sağlığı, Sultangazi iş sağlığı, Şile iş sağlığı, Şişli iş sağlığı, Tuzla iş sağlığı, Ümraniye iş sağlığı, Üsküdar iş sağlığı, Zeytinburnu iş sağlığı