Kauçuk İmalatında İş Sağlığı Güvenliği

Kauçuk İmalatında İş Sağlığı Güvenliği

Kauçuk üretimin de  kauçuklar da bulunan tateks proteini  işçiler de alerji sorununu da beraberinde getirmektedir. Kauçuk imalatı sırasında  işçiler birçok kimyasal ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Özellikle etilen üretilirken kullanıma alınan renksiz gaz kanserojen riski ile karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Kauçuk imalatında kullanılan benzen lenf kanserini de beraberinde getirmektedir. İnsan sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için kauçuk imalatında uzmanlar tarafından iş sağlğı güvenliği önlemlerinin alınması gereklidir.

Kauçuk sanayisinde kullanılan ağır karıştırma makinelerinden çıkan gürültüler işçiler de işitme duyusunun olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Bu tür makineler işitme kaybı nı da beraberinde getirmektedir. Kürleme işlemi sırasında kullanıma alınan sıcak sıvılar da insan vücudunda yanıkların oluşmasına neden olmaktadır. Üretim aşaması sırasında tercih edilen kimyasal maddeler insan sağlığına ciddi derece de zarar vermektedir. Yağ, katkı maddeler ve polimerler insan sağlığına zarar veren maddeler arasında boy göstermektedir. Dermatit ve lateks alerjisi olan kimselerin vücuduna bu tür kimyasal maddelerin değmemesi gereklidir. Bu tür maddelerin kullanılması zorunlu olduğu alanlarda uzun kollu kıyafetlerin giyilmesi önerilmektedir. İşçiler tarafından kullanılacak olan iş kıyafetleri bu tür olumsuz durumları geri plana alacaktır.  İş sırasında bütadien ve benzeri zararlı gazlardan da korunmak oldukça önemlidir. Kauçuk imalatında iş sağlığı güvenliğini sağlamak için Acar OSGB aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

İş sağlığı güvenliği konusunda ideal bir adres olarak nitelendirilen Acar OSGB sektörün tüm gelişmelerini ve yeniliklerini yakından takip etmektedir. Profesyonelliği sayesinde bugünlere kadar gelmiş olan Acar OSGB her zaman program ve plan dahilinde çalışmaktadır. Daha birçok sektörde iş sağlığı güvenliği hizmeti sunan Acar OSGB donanımlı ve deneyimli personeller ile çalışmaktadır. Eğer sizler de Kauçuk İmalatında İş Sağlığı Güvenliği sağlamak isteyenlerdenseniz kısa zaman zarfı içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Acar OSGB şimdi profesyonel çalışma ekibi dahilinde sizlerle olacak. Kauçuk imalarında iş sağlığı güvenliği nasıl sağlanır diye soranların ilk seçimi olacak Acar OSGB aynı zaman en ideal fiyat aralığından da yararlanmanıza imkan tanımaktadır.