Küçükçekmece OSGB

OSGB Kurumları, günümüzün en hızlı büyüyen sektörlerinden bir tanesini oluştururken bu durumun hız kazanmasındaki en büyük etken elbette büyüyen bir sektörde; rekabetin de hızlı bir biçimde gelmesidir. Artık, iş güvenliği uzmanları gittikçe alanında uzmanlaşan ve Türkiye’de iş güvenliğini bir adım daha öteye götüren insanlar olarak biliniyorlar. OSGB kurumları, Bakanlık yetkisi ile donatılmış ve devlet destekli kuruluşlar olarak, ticari hizmet vermelerinin yanında aynı zamanda Türkiye’deki riskli alanlar üzerinde çalışıyor ve riski minimize etmeye uğraşıyorlar. Çalışma bölgelerindeki bilgisizlik, çalışanların bir baret dahi takmaksızın iş alanlarına girmeleri ve riski maksimuma çıkarmaları, artık küçükçekmece OSGB kurumları sayesinde neredeyse sıfıra indirgenmiş durumda diyebiliriz. Örneğin, Küçükçekmece İş Güvenliği kurumlarında bu hizmetleri alabilmeniz mümkün.

Küçükçekmece Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

TBMM tarafından onaylanmış ve kanunlaşmış bir içerik olan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği içerisinde kendisine yer bulan ve yetki, sorumluluk, nizam durumları belirtilmiş OSGB kurumlarının içerisinde doktorlar, iş güvenliği uzmanları, pek çok eğitmen ve elbette risk analizi oluşturacak pek çok elemanın bulunma zorunluluğu var. Pek çok şirketin iş güvenliği için bir OSGB kurumu ile çalışmasını sağlayan devlet, bu kurumların açılabilmesi için ekibin tamamını görmek istiyor. Aksi halde, herhangi bir yetki belgesi alamıyor ve iş yapamıyorsunuz. 6331 Sayılı kanunla birlikte resmileşen İş Güvenliği ve İş Sağlığı Kanunu’na bakıldığı vakit, artık iş güvenliğini önemsemeyecek herhangi bir şirketin olamayacağını da rahatlıkla görebilirsiniz.

Küçükçekmece İş Güvenliği

Siz de bir iş güvenliği uzmanına ihtiyaç duyuyor ve riskli alanlarda, riskli işlerde ve sektörlerde hizmet veriyor, çalışanlarınızın iş güvenliğinden haberdar olmasını istiyorsanız; muhakkak Acar OSGB ile görüşmelisiniz. Küçükçekmece OSGB firmalarından Acar OSGB, 12 yıllık tecrübesi ve deneyimli pek çok personeli ile, iş güvenliği konusundaki eğitimleri işçilerinize verip, riskli alanlardaki risk analizlerini gerçekleştirerek, bunları minimize edebilir ve sorumluluğu tamamı ile üzerine alabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yetkililerle görüşüp iş güvenliği konusunda destek talep etmek. Bundan sonrası ise, bir Küçükçekmece OSGB firması olan Acar OSGB’de kalıyor ve eğitimlere, çalışma alanlarındaki incelemelere şikayetleriniz akabinde derhal başlıyorlar.