Maltepe İş Güvenliği

Acar OSGB Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluştur. Önceliğimiz insan sloganıyla hareket etmekte ve İş güvenliğinin hayat kurtardığına inanmaktadır. ISO 9001 Kalite standartlarına sahip bir firmadır. Maltepe İş Güvenliği, Maltepe OSGB konusunda ve daha bir çok konuda  profesyonel hizmetler sunmaktadır.

İş kazaları basit önlemler alarak önlenebilirler. Ancak bazen alınan tüm önlemlere rağmen öngörülemeyen durumlar nedeniyle kazalar gerçekleşebilir ve yaralanmalar söz konusu olabilir. Bu durumlara acil olarak müdahale etmek adına işyerlerinde muhakkak Maltepe İş Yeri hekimi olması gerekmektedir. Aynı zamanda işyerlerinde bir sağlık ekibi de yer almalıdır. İşyerlerine gerekli belgelere sahip iş yeri hekimi temini sırasında da yardımcı olunmaktadır.

Maltepe İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Tedbirler hayat kurtarmaktadır. Bu nedenle eğitimler verilmesi kişilerin nasıl davranması gerektiği  çalışanlara öğretilmelidir. Firmamız Maltepe ilkyardım eğitimi konusunda da işyerlerine eğitim hizmeti sunmaktadır. İlkyardım eğitiminin dışında yangın eğitimi ve yüksekte çalışmak zorunda olanların karşılaşacağı kazalarını önlemek amacıyla yüksekte çalışma eğitimi hizmeti de verilmektedir. Eğitimlerde öğrenmeyi kalıcı kılmak için sadece sözlü  anlatım ile yetinilmemekte görsel kaynaklardan da yararlanılmaktadır. Ayrıca tatbikatlar ile konular pekiştirilmektedir. Firmamızın hazırlanan belge, form ve eğitim dokümanlarına istedikleri her an ulaşabilmesi için bir takip sistemi de bulunmaktadır. İş yerleri için faydalı bir sistemdir.

İşyerlerinde hazırlanması gereken risk değerlendirme raporu tüm detaylar dikkate alınarak hazırlanılmalıdır. Hazırlanan risk raporu uzman kişilerin risk analizi yapması ile mümkün olmaktadır. Yapılan risk analizi ile ortaya çıkabilecek kazalar önlenmeye çalışılacak ve tedbirler alınacaktır. Ancak her önleme rağmen yine de sorunların ortaya çıkması olasıdır. Çünkü doğal afetler, savaşlar ve mücbir durumlar engellenememektedir. Bu durumlarda nasıl davranılması gerektiğinin de belirlenmesi gerekmektedir. Bu durum içinde Maltepe acil durum eylem planı hazırlanmalıdır. Bu plan ile kargaşa engellenmeye çalışılacaktır. Risk değerlendirme ve acil durum eylem planının hazırlanması zorunludur.

Maltepe OSGB

Acar OSGB işyerlerine hizmet sunarken kaliteden ödün vermemektedir. İş güvenliği konusunda bir standart olan Maltepe OSGB Ohsas 18001 standardına uygun hareket edilmektedir. Gerekli tedbirler alınıp ve işlemler yapıldıktan sonrada firmamız denetim yaparak sorunların önüne geçmeye çalışmaktadır.