Maltepe OSGB

İş kazalarında ve ertesinde, şirketinizdeki verimsizlik gün geçtikçe artacak ve personellerin huzursuzluğu bir yana çalışma istikrarından da eser kalmayacaktır. Bu tür meselelerin önüne geçmek, işçi ölümlerine son vermek amacı ile 2010 yılında iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda ciddi adımlar atan Çalışma Bakanlığı ve TBMM; bunun akabinde OSGB kuruluşlarını da resmen tanımış ve kanunda onlara yer vermiştir. Kanuna göre, artık OSGB kurumları yaptıkları her faaliyet üzerinden fatura kesebilir, Bakanlık yetkisi ile donatılmış ticari kuruluşlar haline gelmiştir ve şirketlerin güvenliğinden tek elden sorumlu olacaktır. Özellikle riskli bölgelerde çalıştırılan işçilerin güvenliğini sağlamak, onlara eğitim vermek amacı ile kurulan Maltepe OSGB kuruluşları, sıklıkla kalabalık ve tehlikeli çalışma bölgesi bol taraflarda bulunabilir. Örneğin, Maltepe İş Güvenliği firmaları bunlardandır ve sizlere olabildiğince iyi bir destek vermeye çalışırlar.

Maltepe İş Güvenliği

Yeni yasal pek çok düzenlemenin akabinde yürürlüğe giren ve resmi gazetede de varlığının tanındığı OSGB kurumları, resmi olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği üzerinde kendisine yer bulabilmiştir. İşyeri doktoru, iş güvenliği uzmanı ve birtakım ilkyardım personellerinin bulunması gereken OSGB kurumları, bunları yapmasının akabinde bakanlık tarafından yetkili bir kurum halini kısa bir süre içerisinde alabilecektir. OSGB kurumunun en büyük avantajı, hem çalıştığı şirket hem de kendisi için işlerin tek koldan yürütülebilmesi halidir. Böylece, sirkülasyon sağlanacak ve denetim had safhada olabilecektir.

Maltepe Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB de, Maltepe OSGB kurumlarının en başarılı firmalarından bir tanesi olarak sizlere en iyi iş  güvenliği hizmetini vermek için deneyimli personelleri ile hali hazırda bir kuruluştur. 12 Yıllık bir tecrübenin arkasında gelen istikrar ve karakterli çalışmanın pek çok yararını gören Acar OSGB üzerinde, siz de iş güvenliği hizmetini alabilir ve risk analizinizi yaptırarak, emin ellerde sorumluluklara elveda diyebilirsiniz. İş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve pek çok eğitimde uzman eğitmenleri ile Maltepe OSGB firmalarından Acar OSGB, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayacak ve kısa sürede iş yerlerinizde, çalışma alanlarınızda riski minimum düzeye indirebilecektir. Firmanızın iş güvenliği konusunda bir rehbere ihtiyacı varsa; Acar OSGB’yi arayabilirsiniz.