Matbaacılık Kolunda İş Sağlığı Güvenliği

Matbaacılık Kolunda İş Sağlığı Güvenliği

Matbaacılık Kolunda İş Sağlığı Güvenliği

Matbaacılık sektöründe kullanılan solvent buharı insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Solvent buharının solunması bulantı ve bağ ağrısı gibi durumları da beraberinde getirmektedir. Matbaacılık sektöründe hızlı bir şekilde basım yapılırken UV mürekkepleri solunmaktadır. UV mürekkeplerinin solunması da astım hastalığını beraberinde getirecektir Yine aynı şekilde basım işlemi sırasında temizlik amacıyla kullanıma alınan diklorometan, biosit ve NVP gibi maddeler de kişinin kanser riski ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır . 

Matbaacılık sektöründe fiziksel tehlikelerden dolayı hastalıklar  oluşmaktadır. Rotasyon baskı makinelerinin kullanılması durumunda kulak çınlaması gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu tür makinelerinin bulunduğu mekanlarda işçiler de dikkat dağınıklığı ve iletişimsizlik gibi problemler de gözlemlenmektedir.  Ağır yük kaldıran işçiler de eklem rahatsızlığı sorunu oluşmaktadır. Sıklıkla karşı karşıya kalınan problemlerden biri de katı maddelerin tutuşması ile birlikte ön plana çıkan yangınlardır. Özellikle elektrik kaçapının olduğu bölgelerde bu iş kolunda sıklıkla iş kazaları meydana gelmektedir. Eğer matbaacılık sektöründe iş sağlığı güvenliği hizmeti almak isteyenlerdenseniz Acar OSGB ile iletişime geçebilirsiniz. İlk seçiminiz olacak Acar OSGB çalışanlarını gürültülü ortamdan uzak tutmak amacı ile mekanda oluşabilecek titreşimleri önlemek için mühendislerden yardım talebinde bulunmaktadır. Eğer bu mümkün değilse makineler belirli aralıklar ile dinlendirilmelidir. İşçilerin gürültüden korunması için, kulak koruması kullanması önerilmektedir.

Matbaacılık iş kolunda yangınların önlenmesi için katı yanıcı maddelerin depolama alanlarından uzaklaştırılması önerilmektedir. Her zaman acil durum planlarının hazırlanması gereklidir. Tüm detayları tek tek düşünerek çalışmalarını sürdüren Acar OSGB birinci sınıf kalite de hizmeti sağlamaktadır. Profesyonelliği sayesinde bugünlere kadar gelmiş olan Acar OSGB en uygun fiyat garantisini siz değerli müşterileri ile paylaşmaktadır. Eğer matbaacılık kolunda iş sağlığı güvenliğini sağlamak istiyorsanız Acar OSGB’den kısa zaman zarfı içerisinde destek alabilirsiniz. İş sağlığı ve İş güvenliği konusunda sektörün en çok tercih edilen isimlerinden biri olan Acar OSGB şimdi en avantajlı fiyat aralığı dahilinde sizlerle olacak. Diğer sektörler için iş ağlığı güvenliği hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

There is no form selected or the form was deleted.