ACAR ortak sağlık güvenlik birimi hizmet yaklaşımı

ACAR ortak sağlık güvenlik birimiİş Güvenliği ve İş Sağlığı A.Ş. (ACAR OSGB) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) olarak 2013 yılında İstanbul’ da kuruldu. 2004 yılından bu yana yönetim sistemleri, OHSAS iş güvenliği ve sağlığı sistemleri konusunda ki tecrübesi ile  yeni yasa ile her firmaya zorunlu olan iş güvenliği ve sağlığı konusunda da danışmanlık vermeye başlamıştır.

Firmalara  İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında İş Yeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı,  Ortam Ölçümü, İlk Yardım Eğitimi, Yangın Eğitimi, Risk Değerlendirme, Acil Durum Eylem Planı, OHSAS İş Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı, Yüksekte Çalışma Eğitimi, Mobil Sağlık, Muayene hizmetlerinin hepsini sağlayarak, özellikle İstanbul’da ki firmalara katma değer oluşturmaktayız. Tek bir merkezden bütün hizmetlerin verilmesi kaliteli ve kontrollü hizmet vermemizi sağlarken, firmaların kalitesiz hizmet almasını da engellemiş oluyoruz.

İş güvenliği konusun da yolun başında olan ülkemiz, bu konuda çalışan ÇSGB, İSGUM, OSGB firmaları, bireysel çalışan iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve tüm paydaşlar büyük bir özveri ile çalışmak zorundadır. Burada ki amaç; firmaların ceza almaması değil, bir kişinin bile tedbirsizlikten veya iş güvenliği zaafları nedeni ile ölmemesidir. ACAR OSGB amacımız; iş güvenliğini  milli bir mesele görüp firmalara kaliteden taviz vermeden hizmet vermektir.

iş güvenliği firmaları – istanbul osgb firmaları

neden osgb hizmeti alınmalıdır?

  • OSGB hizmetleri sayesinde İSG mevzuatları konusunda daha planlı ve programlı hareket etmek mümkün olacaktır.
  • OSGB hizmetleri sayesinde firmalar personel maliyetlerini de düşürebilirler. Çünkü OSGB hizmeti sağlayan kurumlar, kendi sorumluluklarında olan uzmanları iş yerlerine atamaktadır.
  • İş yerinde İSGB için ayrılması gereken alan, iş yerine kalır. Alan daralmaz.
  • OSGB hizmetleri sayesinde özel mevzuat takibi hizmeti de alınabilir.
  • OSGB hizmeti sayesinde iş güvenliği ekipmanları daha doğru seçilmektedir.
  • Mesleki sorumluluklar daha iyi bir biçimde yerine getirilmektedir.

Ülkemizde İş Sağlığı ve İş Güvenliği kültürünün oluşması dileklerim ile saygılar sunarız.

ACAR iş sağlığı ve güvenliği kurucusu – Selçuk GÜMÜŞ