İşyerlerinde OSGB’lerin Yapacağı Periyodik Kontroller Ve Testler

       İş sağlığı ve iş güvenliği açısından 25 Nisan 2013 yılından bu yana işyerlerinin yaptıkları işlere konu olan ve kanunda belirtilmiş hususlarda yılda bir kez olmak kaydı ile periyodik kontroller, periyodik ölçümler ve çalışan personelin yeterlilik belgeleri ve şartlara bağlı olup olmadıkları konusunda denetim ve kontrollerin yapılması zorunlu tutulmuştur. İSG mevzuatın da kapsamı ayrıntılı olarak belirlenmiş olan periyodik kontroller ve testler işverenin mutlaka yaptırması gerekli kontrollerden bir tanesidir. Kontroller sonucu verilen belge ve dokümanlar iş yerinde bulundurulmalı ve saklanmalıdır. Bu kapsamda gerekli ekipmanların kontrolü ve bakımı ileride oluşabilmesi muhtemel tehlikeler önlenmiş olunur. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açsından da çalışan personelin iş yerinde aldığı riskler açısından kullanılan malzemelerin kontrolleri, ölçümleri ve incelemeleri yapılmalıdır. Acar OSGB olarak işyeri ortam ölçümleri, haritaların çizilmesi, aspiratör ve buhar ölçümleri, kaldırma araçları periyodik kontrolleri, elektrik ve topraklama ölçümleri yapmaktayız.

Periyodik kontroller nelerdir ve ne sıklıkla yapılır

periyodik kontroller nelerdir ?

İstanbul OSGB firmaları olarak, periyodik kontrollerden olan, portör muayenesi, forklift kullanımı yeterlilik belgesi, iş makinesi kullanım belgesi, kazancı belgesi, topraklama kontrolü, paratoner kontrolü de yapılmakta bu konuda uzman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Bu hususta ulusal ve uluslararası standartlarda belirlenen kıstas ve aralıkta gerekli teknik bilgiler dikkate alınarak yapılmakta, ayrıca işyerinde kullanılan teknik ekipmanların bakımı ve onarımı ile işyerinin üretim kaybı yaşamasının da önüne geçilmektedir. Tüm bu kontroller elektrik ve elektronik mühendisleri tarafından,  uygun bir şekilde ve teknik, teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca portör testleri işyeri hekimi -doktoru bilgisi dâhilinde yapılmaktadır. Bu konuda her türlü kontrol ve testler eğitimli kişiler tarafından ve uygun cihazlar ile yapılarak personeller de bu konuda sürekli denetlenmektedir.

acar osgb istanbul osgb istanbul osgb firmaları avrupa yakası osgb adalar osgb arnavutköy osgb ataşehir osgb avcılar osgb bağcılar osgb bahçelievler osgb bakırköy osgb başakşehir osgb bayrampaşa osgb beşiktaş osgb beylikdüzü osgb beyoğlu osgb büyükçekmece osgb beykoz osgb çatalca osgb çekmeköy osgb esenler osgb esenyurt osgb eyüp osgb fatih osgb gaziosmanpaşa osgb Güngören osgb kadıköy osgb kağıthane osgb kartal osgb küçükçekmece osgb maltepe osgb pendik osgb sancaktepe osgb sarıyer osgb silivri osgb sultanbeyli osgb sultangazi osgb şile osgb şişli osgb tuzla osgb ümraniye osgb üsküdar osgb zeytinburnu osgb