osgb seçerken nelere dikkat edilmelidir?

bu yazımızda osgb seçerken nelere dikkat edilmelidir? OSGB firmaları ne iş yapar bunu anlayacağız. İş sağlığı ve iş güvenliği her firmanın alması gereken zorunlu bir hizmettir. Nasıl ki işletmenizin elektrik, su faturasını ödemeniz gerekiyorsa, çalışanlarınızın iş sağlığı ve iş güvenliği faturanızı ödemeniz gerekiyor. Bu faturayı öderken tabii ki fazlası ile karşılığını alıyor muyum sorusu faturayı ödeyen işveren tarafından hemen sorulmakta. Çünkü ödediği elektrik faturasının karşılığını fazlası ile aldığına inandığı için ödemeye devam eder peki İŞ GÜVENLİĞİ?

Yasaya uyalım ne yapalım ödeyelim paramızı bir OSGB ye demektense; bu hizmeti, işletmenize katma değer sağlayan bir yapıya dönüştürmek mantıklı olacaktır.

osgb seçerken nelere dikkat edilmelidir ? Öncelikle çalışacağınız kurumun referansları çok önemli fakat referanslar sadece ölçülerden bir tanesinden ibarettir. Çok büyük kurumlara hizmet veren firmalar size de kaliteli hizmet verecek manasına gelmemektedir. Dışı ne kadar güzel olursa olsun içine de bakmak gerekiyor. Örneğin size hizmet verecek iş güvenliği uzmanı ve hekim ile tanışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü size satış temsilcisi hizmet vermeyecek.

Öncelikle yeni sektör olduğu için (6331 yasamız 2013 yılında yayınlandı) 30 yıllık deneyimli firma ibareleri yanlıştır. Çalışacağınız firma sahiplerini de araştırmanızı ayrıca tavsiye ederiz. İş güvenliğine bakış açıları nasıl? Böyle bir sektörde sadece para kazanmak amaçlı olan girişimciler ne kadar başarılı olabilir.

Yeni sektör olduğu için çalışacağınız firmanın daha önceki iş bitirmelerini, çalışmalarını geçmişini araştırmanızı tavsiye ederiz. Çok uygun fiyat veren firmalar cazip gelebilir ama astarı yüzünü de geçebilir. Bu konuya da dikkat. Biz çok profesyonel firmayız demekte biraz yanlış çünkü yasa maddelerinin hala bazıları aktif hale gelmeyen bir yapıdan bahsediyoruz.

neden acar osgb – osgb firmaları – osgb nedir

ACAR OSGB  2012 yılında A Sınıfı Uzmanı Selçuk Gümüş tarafında kurulmuştur.  2004 yılında Acar Kalite’nin tecrübesi ile hizmetlerine devam etmektedir. Yasamız yayınlanmadan hali hazırda 10 yıllık danışmanlık tecrübesi ile kurulmuştur. Kaliteyi, uygun fiyata vermeyi amaç edinmiştir. Girişimci olmak yönetici olmak değildir, yönetici olmak lider olmakta değildir. Bu kavramları hep ayrı değerlendiren bir yapıya sahip olan ACAR OSGB’ nin asıl amacı firmalar iş güvenliği, iş sağlığı hizmetlerinin yanında bu hizmetlerimizi destekleyici ortam ölçümleri, mobil sağlık, periyodik muayene, kalite yönetim belgeleri konularında danışmanlık, belgelendirme, kurumsal kimlik çalışmalarını firmanın taleplerine göre değerlendirir, en uygun çalışmayı yapar.

Bu inancımız ile siz değerli firmalara, firmalarda çalışan kişilere, ülkemize faydalı çalışmalar yapmayı vizyon ve misyonu edindiğimizi belirtmek isteriz.

 

osgb

  • osgb
  • istanbul osgb listesi
  • osgb sağlık raporu
  • osgb istanbul
  • osgb fiyat listesi
  • osgb nedir
  • osgb açılımı
  • ortak sağlık güvenlik birimi