Petrol Rafinerilerinde İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Petrol rafineleri sektöründe kükürt giderme işlemi uygulamaya alınmaktadır. Bu uygulama sırasında sülfür ve hidrojen vücuda girmektedir. Vücut içerisine giren bu maddeler sinir sisteminin olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Bu durum da işçiler de astım ve bronşit gibi olumsuz durumlar görülmektedir. Aynı zaman da petrolün temas emiş olduğu sıvıların tüketilmesi durumunda ölüm riski ile karşı karşıya kalınmaktadır. Doğal gazın temas etmiş olduğu ürünlerin kullanılması durumunda ise karaciğer, beyin ve kan kanseri riski oluşmaktadır. Petrol sondajının gerçekleştiği alanlarda da kanser hastalığının oluşma riski yüksektir.  Bu sektörde fiziksel tehlikelerden dolayı kaynaklanan hastalıklar da mevcuttur.

Yakma faaliyetleri işlemi sırasında kişiler yüksek şiddetli gürültü ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu durum petrol rafinerleri sektöründe çalışan kimselerin işitme kaybı ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Petrol rafinelleri sektöründe biyolojik tehlikelerden dolayı da birçok hastalık ön plana çıkmaktadır. Yer altı sularının temiz olmaması nedeni ile kişiler de bulaşıcı hastalıklar görülmektedir. Doğalgazın petrolden ayrılma uygulamasında patlama riski gibi tehlikeler gözlemlenmektedir. Kolay yanabilme özelliğine sahip olan petrolün bulunduğu ortam da yangının görülme riski de oldukça yüksektir. Bu durum da yapılması gereken en doğru şey profesyonel düzeyde hizmet sunan iş sağlığı güvenliği kurumlar ile iletişime geçmek olacaktır. Sektörde ki güvenilirliği ile ön plana çıkan Acar OSGB müşterisinin memnuniyetine son derece önem vermektedir.

 Birçok sektörde birinci sınıf kalite de hizmet sağlayan Acar OSGB alanında uzmanlaşmış ve donanımlı eğitmenler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu iş sektöründe bulaşıcı hastalıkların önlenmesi adına iş sağlığı güvenliğini sağlayan kurumlar tarafından hijyen kurallarına önem verilmesi önerilmektedir. Yangın ve patlama gibi olumsuz durumları geri plana alabilmek adına tutuşturucu özelliğe sahip olan kaynakların kontrollü bir şekilde kulanıma alınması gereklidir. Aynı zaman da tercih edilen tüm elektrik tesisatlarının exproof özellike olması da güvenilirlik açısından büyük önem taşımaktadır. Eğer petrol rafinelleri sektöründe iş sağlığı güvenliği hizmeti almak isteyenlerdenseniz kısa zaman zarfı içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Acar OSGB profesyonel personelleri ile siz değerli müşterilerine hizmet sunmayı bekliyor. 

Petrol Rafinerilerinde İş Sağlığı ve İş Güvenliği hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

*
*
*
*
*
*
*