Rotap Saatçilik İş Güvenliği ve Sağlığı hizmetlerini ACAR OSGB’den sağlıyor

Sektörün lider saatçilik, aksesuar ve mücevher markası Rotap Saatçilik Türkiye genelinde bulunan 4 mağazasının risk değerlendirme , acil durum eylem planları ve iş sağlığı ve iş güvenliği temel eğitimlerini sağladı. Daha önce ISO 9001:2008 çalışmalarını yaptığımız Rotap Saatçilik hizmetimizden memnun kaldığı için İş güvenliği ve iş sağlığı çalışmalarında da ACAR OSGB yi tercih etti.OSGB İstanbul Anadolu yakası (Gebze) ve OSGB İstanbul Avrupa yakasında hizmet veren ACAR OSGB Ankara ve İzmir şubelerini yakın bir zaman sonra açılışını gerçekleştirecektir.

Ayrıca işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı hizmeti verdiğini açıklayan OSGB Sorumlu Müdürü Selçuk GÜMÜŞ: Az Tehlikeli İşler İş Güvenliği hizmeti ve iş sağlığı hizmeti 1 Temmuz 2020 yılına ertelenmesi sonucunda artık hizmet veremeyeceklerini açıkladı.

Ne kadar da işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirme zorunluluğu ertelense de işveren çalışanlarına sağlıklı ve güvenliği çalışma ortamı oluşturması gerektiği, bunun metodunu işveren yasa çerçevesinde gerçekleştirmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca ertelenmesi demek sağlık tetkiklerin, ortam ölçümlerinin, iş güvenliği temel eğitimlerinin, iş sağlığı temel eğitimlerinin, hijyen eğitimlerinin, mesleki eğitimlerinin, risk değerlendirme ve acil durum eylem planlarının yapılmayacağı anlamına gelmemekle beraber bu tip hizmetlerin devam ettiğini belirtmek isteriz.

acar osgb rotap saatçilikKısaca Rotap saatçilik;

Yaklaşık 30 yıldan bu yana dünyanın en prestijli saat markası Omega’nın ve aksesuar koleksiyonlarıyla dünyada kendine önemli yer edinmiş Montblanc markasının, İtalyan Montegrappa kalemlerinin, Louis Erard saatlerinin, Emile Pequignet saatlerinin, Ferrari arabalarının kenti Maranello’dan esinlenerek yapılan Maranello saatlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörlüklerini yapan Rotap Saat;Temsil ettiğimiz markalarımızı başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi merkezler olmak üzere çeşitli illerimizde bulunan mağaza ve bayilerimizde tüketicimizle buluşturmakta. Türkiye genelinde toplam 4 mağaza ve 76 bayide Omega ürünleri ile 4 mağaza ve 60 bayide Montblanc ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca diğer markalarımızı da toplam 46 değişik noktada müşterilerimize sunmaktayız.
Rotap Saat genel olalar iş adamı, diplomatlar, siyasetçiler,  tüccarlar ve yüksek idareciler gibi elit grupların yer aldığı A plus ve A grupları kendine hedef kitle olarak belirlemiştir, bu kesimin değişen koşullarla birlikte artan ihtiyaçlarına en kaliteli ve düzgün şeklide cevap vermeye çalışmıştır.

 

İstanbul OSGB listesinde yer alan ACAR OSGB 6331 İş Sağlığı ve Güvenliği yasası konusunda hassas olan işverenlere ayrıca teşekkürlerini sunar.