Şeker Üretiminde İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Şeker üretimi sırasında birçok farklı tarım ilacı kullanıma alınmaktadır. Tarım ilaçları işçilerin sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Çünkü tarım ilaçlarının içerisine çeşitli kimyasal maddeler yer almaktadır. Şeker kolay kolay böceklenebildiğinden dolayı bu tür tarım ilaçlarının kullanılması oldukça önemlidir. Şeker fabrikasının temizlenmesi işleminde de bir takım kimyasal maddeler kullanıma alınmaktadır. Bu tür kimyasal maddeler de insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Şeker pancarının toplanması sırasında işçilerin eğilip kalkması ve ağır miktarda yük taşımaları durumunda eklem rahatsızlıkları gibi birçok sağlık problemi ortaya çıkmaktadır. Bu tür hareketler kas sistemini olumsuz etkilemektedir. 

Şeker üretimi sırasında işçilerin bulunduğu mekan da mantar oluşma riski bulunmaktadır. Genellikle fabrikasının sahip olduğu konuma göre bu tür mantarlar da farklılık göstermektedir. Şeker üretiminin gerçekleştiği alanlarda hipersensitivite nörmonisi görülmektedir. Yine aynı şekilde bu tür mantarlar deri ve tırnak üzerinde enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Şeker pancarlarının toplanma işlemi sırasında birçok tarım aracı kullanıma alınmaktadır. Tarım makinelerinin kullanımı sırasında oldukça dikkatli davranılması gereklidir. Çünkü araç kullanımı sırasında yapılacak yanlış bir hareket kazalar ile karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Eğer şeker üretiminde iş sağlığı güvenliğinin sağlanmasını isteyenlerdenseniz Acar OSGB aracılığı ile kısa zaman da iletişime geçebilirsiniz.

İş sağlığı ve İş güvenliği sektörünün en çok tercih edilenlerinden biri olarak nitelendirilen Acar OSGB müşterisinden gelen çağrı taleplerine kısa zaman da yanıt vermektedir. İlk seçiminiz olacak Acar OSGB deneyimli, profesyonel ve donanımlı eğitmenler eşliğinde çalışmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı sayesinde her geçen gün daha fazla tercih edilen Acar OSGB program dahilinde çalışmalarının sürdürmektedir. İstediğiniz sektörde birinci sınıf kalite de iş sağlığı güvenliği hizmeti sağlayan Acar OSGB uygun fiyat aralığını da sizlerle paylaşmaktadır. Eğer avantajlı fiyata kaliteli iş sağlığı güvenliği hizmeti almak isteyenlerdenseniz Acar OSGB ile kısa zaman zarfı içerisinde iletişime geçebilirsiniz. Sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için kısa zaman da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

*
*
*
*
*
*
*