Şile İş Güvenliği

Acar OSGB 2013 yılında kurulmuştur. T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan firma Şile İş Güvenliği konusunda faaliyette bulunmaktadır. Önceliğimiz insan sloganıyla hareket eden firma insanı tüm tedbirleri almak üzere hareket etmektedir. Kurulduğu ilk günden bu yana 1000’lerce Şirketin güvenilir çözüm ortaklığını üstlenmiştir.

Şile OSGB

6331 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası gereği tüm işletme ve işyerleri  “İş Güvenliği Uzmanı” çalıştırma zorunluluğuna tabidir. Bu yasa gereğince yönetmelikler çıkarılmıştır. İşlemlerin yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda Şile OSGB hizmetleri konusunda uzman firmalardan destek alma gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Bu konuda işyerlerine profesyonel hizmet sunan Acar OSGB işyerleri için gerekli olan tüm belge ve dokümanların hazırlanması konusunda ve daha bir çok alanda faaliyette bulunmaktadır. Sunulan hizmetlerden bir diğeri risk değerlendirmesi yapmaktır. Risk değerlendirmesi ile işletmede çıkabilecek durumlar tespit edilir ve konu hakkında tedbirler alınır ve gerekli olan aksiyonlar firmamızca başlatılır. Hazırlan risk değerlendirmelerinin yanı sıra  acil durum eylem planları hazırlamak ve yapılması  gerekli olan tatbikatları yapmak da sunulan hizmetlerimiz arasındadır.

Şile İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Son derece geniş kapsamlı güvenlik uzmanlığı hizmeti sunan Acar OSGB Ohsas 18001 standartlarına uygun olarak işlemleri yürütmektedir. Ohsas 18001 Britanya Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından 1999 yılında yayımlanmıştır. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı uluslararası platformda kabul gören bir standarttır.

Belli bir sayı üzerinde çalışanı olan tüm iş yerlerinin Şile İşyeri Hekimi bulundurması zorunludur. Bu konu hakkında da gerekli işyeri hekimliği belgesine sahip hekim temini firma tarafından sağlanmaktadır. İş yeri hekimi temininin yanı sıra yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimi hizmetlerinde de başarılı eğitimler verilmektedir. Eğitimler sadece sözlü olarak değil görsel kaynaklar kullanılarak da yapılmaktadır. Eğitim dokümanları bir takip sisteminde yer almaktadır. Bu da işyerleri için bilgiye erişimi kolaylaştırmaktadır.Tüm hizmetlerin yanı sıra patlamadan korunma dokümanı hazırlanması konusunda işyerlerine yardımcı olunmaktadır. Danışmanlık hizmetleri konuları arasında çevre danışmanlığı ve tehlikeli madde ve güvenlik danışmanlığı da bulunmaktadır.