Şile OSGB

Şile OSGB

Şile OSGB

OSGB Kuruluşları, Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı ve TBMM tarafından 2012 Yılından itibaren yetkilendirilmiş; o yıldan bu yana gelişmeleri ve geliştirmeleri hem firmalar bazında hem de devlet bazında devam eden “firma” hüviyetindeki kuruluşlar olarak bilinirler. Bu kuruluşlar içerisinde iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında danışmanlık hizmeti verilirken aynı zamanda bir birim olarak şirket adına çalışmaları da sağlanabilmektedir. Bir birim olarak şirket adına çalışmalarını sağlamak için yapılan anlaşmadan itibaren; şirketinizin riskli bölümlerindeki pek çok önlem ve iş güvenliğine dair pek çok adım OSGB firması tarafından sorumluluğu alınarak gerçekleştirilecek; bu sorumluluklar altında yapılan çalışmalardan tek sorumlu, yine kendileri olacaktır. Bakanlık tarafından yetkilendirildiği için, herhangi bir mahkeme olayında yahut hatada, iş güvenliği OSGB hizmetlerine yaptırımlar ağır olabilmektedir.

Şirketler, genelde OSGB firmaları ile çalışmayı bir iş güvenliği birimi kurmaya elbette tercih edebilirler zira bir iş güvenliği birimi kurmak, bir yandan masraflı bir yandan karışık işler silsilesi oluşturacaktır. Oysa, sorumluluğu tek elden bir proje yönetimine vermek ve firma ile anlaşmak; pek çok şirketin asli tercihlerindendir. Dolayısıyla, 2013 yılından itibaren bu sebeple OSGB firmalarının varlığı artış göstermiştir. Şile İş Güvenliği firmaları bunlara örnek olarak gösterilebilmektedir. İşçi ölümlerini azaltmak ve iş kazalarını tamamen sonlandırmak adına çalışan iş güvenliği firmaları; Şile OSGB olarak çoğunluk göstermektedirler.

Acar OSGB de; Şile OSGB firmalarından biri olmakla beraber, 2013 yılından beri pek çok sertifikaya sahip olabilmeyi başarmış ve başarıları ile Şile OSGB firmaları arasında lider konumunu elde etmiştir. Büyük pek çok şirkete iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda OSGB hizmeti veren Acar OSGB üzerinde; deneyimli sektörel personeller, iş güvenliği uzmanları ve alanına göre değişmekle birlikte pek çok doktor bulunmaktadır. Acar OSGB, şirketinizin sektörüne bağlı olarak hazırladığı raporda ve başladığı çalışmada; sizi olabildiğince rahat kılmaya çalışarak tüm girişimlerini şirketiniz ve işçileriniz üzerinde yapar. Onları güvenli bir çalışma ortamına alıştırmak bir yana, daha verimli ve istikrarlı bir biçimde çalışmalarını da kısa sürede sağlayabilir. Siz de Acar OSGB’yi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

*
*
*
*
*
*
*