Silivri OSGB

Silivri OSGB ve İş Güvenliği alanı; 2010’dan beri Devlet eli ile geliştirilen ve desteklenen alanlardan bir tanesi. Gerek işçi ölümlerinin son yıllarda artış göstermesi ile, gerekse riskli alanların ve inşaat alanlarının artması ile birlikte yürürlüğe giren yönetmelikler arifesinde artık zorunlu bir hal alan İş Güvenliği; her şirkette bulunması gereken bir departman olarak karşımıza çıkıyor. Bunun karşılığı, riskli alanlarda; önlemsiz ve eğitimsiz işçi çalıştıramazsın, oluyor doğal olarak. Haziran 2012’de TBMM tarafından da onaylanan yönetmelik ile 6331 Sayılı İş Güvenliği ve Sağlığı Kanunu’nda yerini alan OSGB kurumları; bu sektörün en güvenilir kuruluşları olarak biliniyor. Bu kanuna göre, OSGB kuruluşları, yaptıkları eylemlerden ve verdikleri eğitimlerden ötürü fatura kesebilen ticari kuruluşlar ancak sorumlulukları oldukça önemli.

Silivri İş Güvenliği

OSGB kuruluşları, bir şirketin ayrı bir iş güvenliği departmanı kurması yerine, sorumlulukları alması halinde şirketin iş güvenliği kurumu olabilecek ticari firmalar olarak biliniyorlar. OSGB kurumlarının en büyük avantajı, şüphesiz bu işin tek elden yürütebilmesini sağlamaları oluyor ve kısa süre içerisinde pek çok hizmeti verebiliyorlar. Bunların içerisinde işçilerin eğitimi ve risk değerlendirme dahilinde pek çok önlem de mevcut. Örneğin, riskli inşaat alanlarında gelip risk analizi yaparak; tehlikeyi minimuma indirecek önlemleri, işçiler alanda çalışmadan önce almak; tamamı ile Silivri İş Güvenliği kurumlarının görevi olabiliyor.

Silivri Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB de, Silivri OSGB kurumlarından bir tanesi olarak pek çok ilçede bu hizmeti verebilen bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 12 yıllık köklü tecrübesi ile, bugüne dek yüzlerce referansı kendisinde bulunduran Acar OSGB, hem sizi hem de iş yerinizdeki çalışanları rahatlatmak amacı ile sektörel tecrübelerini, yılların verdiği deneyim ile birleştiriyor ve karşınıza uzman bir ekibin kesin çözümleri geliyor. Kısa süre içerisinde dönüt alabileceğiniz danışmanlık hizmetlerinde, iş güvenliği kapsamında bütün bilgilere yer verilirken aynı zamanda işçilerinizin daha olumlu bir ortamda, daha verimli nasıl çalışabileceği hakkında bazı raporlar da sunuluyor. Silivri OSGB firmalarının en etkinlerinden bir tanesi olan Acar OSGB, siz değerli müşterilerini beklemeye devam ederken, aynı zamanda ekip portföyünü de diri tutmaya devam ediyor.