Şişli OSGB

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kısacası OSGB, işçi çalıştıran özel ve kamu kuruluşlarına insan kaynağı elde eden bir danışmanlık kurumu değil tam aksine yasalar ve belirlenen yönetmelik çerçevesinde ceza sorumluluklarına sahip olan firmalar olarak adlandırılmaktadır. Şişli OSGB 27 Kasım 2010 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri yönetmeliğinde belirtilen iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri veren bir kuruluştur. Çalışma ve Sosyal Bakanlığı onaylı işini yapmasının yanında bünyesinde çalışan uzman ekip sayesinde de bütün işlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde halletmektedir. Bu tarihte yayınlanan yönetmelik ile bütün kamu ve özel kurumların mutlaka bir işyeri hekimi ve sağlık personeli bulunması şartı gelmiştir. Yine Şişli İş Güvenliği  bütün işyerlerine işyeri hekimi ve sağlık personeli temin etmekle yükümlü olup, iş güvenliği hizmetleri kapsamında da iş güvenliği uzmanı da vermektedir.

Şişli İş Güvenliği

Yine 30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na göre iki ya da daha fazla çalışanı olan bütün şirket sahiplerinin işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli hizmetinden faydalanmaları zorunlu hale gelmiş ve bununla ilgili denetimler daha sık bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Bütün kamu ve özel sektörler yükümlülüklerini tek elde yürütmek amacı ile Şişli OSGB firmalarına başvurmaktadır. Şişli OSGB alınması gereken yasal minimum hizmet süresi şirkette bulunan çalışan sayısına ve tehlike sınıfına göre derecelendirilir ve ona göre önlem alır.

Şişli Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB her sorumluluğu sizlerden alarak bütün iş sağlığı ve meslek hastalığı gibi problemleri tek başına mücadele etmeye çalışır ve bunu başarır. Kamu ve özel sektörlerdeki çalışanların meslek hastalıklarını en aza indirmesinden bunu gözlemlemek mümkündür. Tabi bunun yanında işini bilen uzman kişilerden oluşan ekip ve ISO 9001 belgesine sahip olmasının payı büyüktür. En temel hedefleri insan canını en fazla düşünerek meslek hastalığını ve iş kazalarını yok denilecek kadar indirebilecek önlemleri almaktır. İş güvenliğini sağlamak için var gücüyle çalışan ekip her türlü sorularınıza cevap vererek en kötü gününüzde yanınızda olacaktır.