Sultangazi İş Güvenliği

Acar OSGB Çalışma ve ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir işletmedir. İş güvenliğinin hayat kurtardığına dair inançlarıyla hareket etmektedirler. ISO 9001 Kalite standartlarına sahip Sultangazi İş Güvenliği konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır.

İş kazalarını önlemek amacıyla alınabilecek basit önlemler vardır. Bu önlemler ile kazaların önüne geçile bilinmektedir. Ancak bazı durumlarda iş kazaları tedbirlere rağmen oluşmaktadır. Bu durumlarla karşılaştığında da acil müdahale gerekmektedir.  Bu nedenle işyerlerinde Sultangazi işyeri hekimi ve sağlık personelinin görevlendirilmesi gerekir.  Tüm işyerleri ilkyardım uzmanı bulundurma zorunluluğundadır. Sultangazi OSGB ilkyardım eğitimi konusunda da işyerlerine hizmet sunmaktadır. İlkyardım eğitiminin yanı sıra yangın eğitimi ve iş kazalarını en az indirmek çalışanları bilgilendirmek amacıyla yüksekte çalışma eğitimi hizmeti de vermektedir. Eğitimler sadece sözlü olarak verilmemekte görsel kaynaklardan yararlanılmakta bunun yanı sıra uygulamalar ile konular pekiştirilmektedir. İhtiyaç duyulması halinde işyerleri için hazırlanan doküman ve kayıtlara takip sisteminden ulaşmakta mümkündür. Bu durum işyerleri için faydalı bir uygulama olmaktadır.

Sultangazi OSGB

İşyerlerinde bulunulması gerekenlerden bir diğeri ise acil durum eylem planlardır. Acil durum eylem planlarına dair çalışmalar firmamız tarafından eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Çalışanların zamanlarının çoğu işyerlerinde geçmektedir. Bu kadar uzun zaman geçirilen işyerlerinde her türlü duruma karşı hazırlıklı olmak ve çalışanları korumak için gerekli tedbirleri almak yasalar gereğince bir zorunluluktur. Çalışma sahalarında oluşabilecek tüm riskler hesap edilmeli ve kötü sonuçların oluşmaması için tedbirlerin alınması gerekmektedir.  Riskler analiz edilmeli ve risk değerlendirme işlemleri yapılmalıdır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası kapsamında Risk Değerlendirme ve Acil Durum Planı hazırlamak tüm işyerleri için zorunludur. Tüm risklerin tespit edilmesi için analizi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Sultangazi İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Firmamız iş güvenliği ve eğitimler dışında danışmanlık hizmetlerinde de son derece başarılı çalışmalar ortaya koymaktadır. Hazırlanması gereken tüm doküman ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamaktadır. Sultangazi patlamadan korunma dokümanı hazırlanması işinde de işyerlerine hizmet verilmektedir. Çevre danışmanlığı ve  tehlikeli madde ve güvenlik danışmanlığı da işyerlerine sunduğu diğer iş güvenliği işlemlerindendir.