Tütün Ekim ve İşleme Kolunda İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Tütün Ekim ve İşleme Kolunda İş Sağlığı ve İş Güvenliği

Tütün ekimi işlemi sırasında birbirinden farklı yöntemler kullanıma alınmaktadır. Tohum ekimi işlemi sırasında ya da toplanan yaprakların ayrılma işlemi sırasında işçiler de sıklıkla karşı karşıya kalınan olumsuz durumlardan biri de kas iskeletinde görülen hastalıklardır. Bu iş dalında çalışan işçiler de sırt ve bel ağrıları meydana gelmektedir. Tütün işleme sırasında kullanıma alınan bıçak ve benzeri gibi tehlikeli  aletler dikkatsizlik sonucu insan vücudunda kesiklerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu kesikler zamanla yara haline dönüşmekte ve kişilerin tetanos hastalığı ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Bu tür olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına Tütün Ekim ve İşleme Kolunda İş Sağlığı ve İş Güvenliği hizmeti alınması önerilmektedir.

Tütün ekimi işleme uygulamasında makinalaşmanın artması ile birlikte bu tür olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalma riski de azalmıştır. Fakat çok fazla makinelelerin bulunduğu ortamda da birçok tehlike meydana gelmektedir. El ve parmakların makineye çarpması ve sıkışması tütün işleme kolunda sıklıkla karşı karşıya kalınan olumsuz durumlardan biridir. Tütün ekiminde bitkiler için kullanılacak olan estisit ilacı da tehlikeli kimyasallara ev sahipliği yapmaktadır. İnsektisit ve fungisit gibi ilaçların içerisinde de kimyasal maddeler yer almaktadır. Bu tür kimyasal maddelerin öldürücü özelliği bulunduğu için insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. İlaçlama uygulaması sırasında solunum riskleri oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı koruyucu donanımların kullanılması önerilmektedir.

Cilt üzerine kimyasal maddelerin değmesi sonucu kontakt dermatit gibi hastalıklar oluşmaktadır. Eğer tütün ekim ve işleme kolunda iş sağlığı güvenliğini sağlamak isteyenlerdenseniz iş sağlığı güvenliği konusunda profesyonel eğitim veren kurumlardan destek talebinde bulunabilirsiniz.

En çok tercih edilenlerden biri olan Acar OSGB birinci sınıf kalite de siz değerli müşterilerine tütün ekim be işleme kolunda iş sağlığı güvenliği hizmeti sunmaktadır. Profesyonelliği sayesinde bugünlere kadar gelmiş olan Acar OSGB müşterisinin memnuniyetine son derece önem vermektedir. İş sağlığı güvenliği kolunda güvenilir bir adres olarak nitelendirilen Acar OSGB şimdi en uygun fiyat aralığı dahilinde siz değerli müşterilerine hizmet sunmayı bekliyor.

*
*
*
*
*
*
*