Ümraniye OSGB

OSGB kuruluşları, kendisini ilk kez 27 Kasım 2010 tarihinde İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği üzerinde tanımlamış ve bu tarihten sonra gelişmelerine devam edilmiş sektörlerden bir tanesi olarak biliniyor. Alanında, o günden sonra birden çok kez değişiklik olan ve kriterleri detaylıca tam olarak 2012 yılında belirlenen; o yıldan sonra da İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’nde yerini alan ve TBMM’nin de onay verdiği OSGB kuruluşları; o tarihten sonra kendisine bir firma hüviyeti de kazandırabilmiştir. Firma hüviyetini kazanması OSGB kuruluşlarının artık ticari faaliyetler yapabileceğini de gösterebilmekte ve iş güvenliği konusundaki sorumluluğunu arttırmaktadır. Günümüzde, riskli alanlar için ve çok fazla çalışan için uygun bir etmen olan Ümraniye OSGB firmaları ile çalışmak, neredeyse zorunluluk halini almıştır desek, yanlış olmayacaktır.

Ümraniye İş Güvenliği

Ümraniye İş Güvenliği kuruluşları örneğin, pek çok riskli bölgede OSGB hizmeti vererek iş güvenliği konusunda pek çok şirkete istihdam sağlamakta ve bu istihdamı korumayı da başarabilmektedir. Bunun yanında, OSGB kuruluşlarının artışı Ümraniye OSGB kuruluşlarının arasındaki rekabeti ve dolayısı ile kaliteyi de arttırmıştır diyebiliriz. Artık, pek çok firma sektörel kaygıları ile tek bir sektörde etkin bir iş güvenliği hizmeti verirken, bazı firmalar ise bunu genel sektör minvalinde, inşattan kimyasal sektöre kadar yapabiliyor. Her sektörde, ayrı bir uzmanın ve iş güvenliği çalışanının bulunmasının gerektiğini söylememize ise sanıyoruz gerek yok.

Ümraniye Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

2012 Yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği üzerinde tanımlanan, detaylanan OSGB kuruluşlarından en bilineni ise Ümraniye OSGB firmalarından bir tanesi olan Acar OSGB. Bugüne kadar belli başlı pek çok referansı ve uzman kadrosu ile 2013 yılından bu yana kesintisiz olarak tarafınıza hizmet veren Acar OSGB, pek çok müşterisini memnun etmiş ve büyük şirketlerin referansını almayı kolaylıkla başarabilmiştir. Acar OSGB, tek taraflı bir yönetim sağlayarak iş güvenliği tarafındaki sorumluluğu üzerine alır ve ekibi ilk yardımdan acil durum eğitimine kadar bütün eğitim tiplerini; işçilerinize gerektiği minvalde öğretirler. Kısa sürede daha istikrarlı ve verimli bir işçi kadrosu bulmak istiyorsanız, Acar OSGB’yi arayabilirsiniz.