destek elemanı mevzuat

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2003 senesinde çıkarmış olduğu işyeri yönetmeliğine göre, işverenin işyerlerinde ilkyardım, yangın tatbikatı eğitimi ve destek elemanı görevlendirme yazısı, işyerinin büyüklüğü ve yine işyerinin taşıdığı bir takım özelliklere göre bu konuda eğitimli, yeterli donanıma sahip ve yeterli sayıda kişiyi bu iş için görevlendirmesi gerekmektedir.

işyerinde yangın çıkması durumu, yapılan iş koluna göre farklılık gösterse de her iş yerinde bununla ilgili belirli şartların yerine getirilmesi ve çalışan personelin işyeri yangınına karşı eğitimli ve yeteri bilgi ve donanıma sahip olmaları çok önemlidir. Özellikle son yıllarda, işyerleri destek elemanı eğitimi, arama kurtarma tahliye ekibi ve donanımı hakkında sıkı bir denetim altında tutulmaktadır.

 

işyerinde yangın tatbikatıyangın tatbikatı eğitimi

yangın söndürme tatbikatı nasıl yapılır, işyerlerinde bu konu ile alakalı sorumlu tutulan personelin yangın tedbir, yangın önleme ve yangın müdahale eğitimi olarak geliştirilmiş bir eğitim türüdür. İşyeriniz ister büyük ölçekli bir A.Ş, ister küçük ölçekli bir işletme olsun bu eğitimi almış personel bulundurulması çalışma ve iş güvenliği yönetmeliğinde açıkça belirtilmiştir.

arama kurtarma tahliye ekibi

İşyeri yangın eğitimi, yangın söndürme, ilk yardım ve bina tahliyesi şeklinde firmamız tarafından uzman ekiplerimiz ile gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerimiz sırasında yangın tatbikatı çalışan personellere yaptırılmakta ve bu konuda bilgiler verilmektedir. Tıbbi müdahalelerde uzman işyeri hekimi tarafından da ilkyardım eğitimi bu program kapsamında sunulmaktadır. Ayrıca yanıcı ve patlayıcı özelliği bulunan maddelerin kullanıldığı iş yerlerinde de firmamız alınacak tedbir ve uygulamaları anlatmakta gerekli yazılı materyaller ile bilgilendirmeler yapılmaktadır. işyeri yangın tatbikatı belirli prosedürler çerçevesinde yapılmaktadır. Önceliğimiz tatbikatın içeriğinin oluşturulması ve acil durum planın hazırlanmasıdır. Bu plana göre hareket edecek olan işyeri personelleri, uzman yangın eğitmenlerimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek tatbikatlar gerçekleştirilir. Sizlerde işyerleriniz de İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, periyodik kontroller ve işyeri yangın eğitimi almak ve işyerinize değer katmak isterseniz iletişim bölümümüzden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • yangın tatbikatı tutanağı
  • yangın tahliye tatbikatı nasıl yapılır
  • yangın tatbikatı eğitimi
  • yangın tatbikatı nedir