Yol Yapımında İş Sağlığı Güvenliği

Yol Yapımında İş Sağlığı Güvenliği

Yol yapımı sırasında işçilerin sıklıkla karşı karşıya kaldığı sorunlardan biri de solunum sistemi hastalıklarıdır. Uzun zaman toza maruz kalan kimselerin gözlerinde tahriş sorunu ortaya çıkmaktadır. Özellikle asfalt çalışması sırasında işçiler asfalt dumanı solumak zorunda kalmaktadırlar. Asfalt tozunun içerisinde yer alan polinükleer aromatik hidrokarbon kişinin ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Mekanda ki asfalt dumanı soluk borusunun tahriş olmasına da neden olmaktadır. Tüm bu olumsuz durumları geri plana almak için yapılması gereken en doğru şey iş sağlığı güvenliği alanında hizmet sunan kurumlardan destek almak olacaktır.

Yol yapımı iş kolunda karşı karşıya kalınan olumsuz durumlardan biri de iş makinelerinin ön plana çıkarmış olduğu yüksek gürültüdür. İş makinelerinden çıkan yüksek gürültü işitme kaybını da beraberinde  getirmektedir. Çalışma sırasında işçilerin uygun olmayan vücut duruşlarında bulunması sonucunda kas ve iskelet sisteminde birtakım rahatsızlıklar çıkacaktır. Yol yapımı iş kolunda çalışan işçilerin dinlenme ve barınma alanları ortak kullanılmaktadır. Bu tür alanlarda virüs ve mantarlar üreyerek insan sağlığını tehlike altına almaktadır. Yol yapımı sırasında kullanılan makinelerden kaynaklı birçok kaza meydana gelmektedir. Engebeli alanlarda yapılan yol yapımı çalışması sırasında iş makinelerinin devrilmesi sonucu kazalar meydana gelmektedir. Bu kazaları  en aza indirmek için önlem alınması gereklidir. Yol yapımında iş sağlığı güvenliğini sağlamak isteyenlerdenseniz Acar OSGB hizmetleri ile tanışabilirsiniz.

İş sağlığı güvenliği konusunda sektörün öncü isimlerinden biri olarak nitelendirilen Acar OSGB profesyonel çalışma kadrosuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu zamana kadar birçok başarıya imza atmış olan iş sağlığı güvenliği hizmeti sunan kurumumuz en uygun fiyat aralığını da sizlerle paylaşmaktadır. Hem avantaj elde etmek hem de kaliteli bir hizmet almak isteyenler için ideal bir adres olacak Acar OSGB ile sizler de tercih ettiğiniz sektör ile ilgili iş sağlığı güvenliği hizmeti alabilirsiniz. Acar OSGB tarafından sunulan hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan soruları kısa zaman da çözüme kavuşturabilirsiniz.

*
*
*
*
*
*
*