Yüksekte Çalışma

Yüksekte Çalışma

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi

Ülkemizde yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından son yıllarda çıkartılan yönetmelikler çerçevesinde iş sağlığı ve iş güvenliği konusuna büyük bir ilgi gösteriliyor. Eğitim kurumlarına da yetki vermekte olan bakanlık, işyerlerinde çalışmakta olan kişilerin eğitimlerinin eksiksiz bir şekilde verilebilmesini sağlıyor. İş güvenliği uzmanlarının yetiştirilmesi ve çalışma ortamındaki işçilerin sağlığı ile iş güvenliğini tehlikeye atacak olan tüm durumların giderilmesi bu şekilde uygulanmaktadır. Yüksekte çalışma eğitimi de bu eğitimler arasında yer alan gerekli eğitimlerden birisidir.

Yüksekte yapılan tüm çalışmalar ve düşme gibi riskli durumlar sonucunda insanın sağlığını tehdit altına alabilecek tüm kazalar ve bu tür ortamlarda meydana gelebilecek olan çalışmalar, yüksekte çalışma olarak ele alınır. Bir işin belirli bir yükseklikte yapılması mecburi değil ise yerde ve zeminde yapılması daha sağlıklı ve güvenilir bir yöntemdir. Acil durum planlamalarında da yüksekte çalışma durumları her zaman göz önünde bulundurulmaktadır.

İşçilerin çalışmalarını gerçekleştirecekleri alanlarda yüksekliğe çıkmaları gerektiği zaman güvenli bir şekilde bu işlerin ilerleyebilmesi için gerekli olan araç ve ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Toplu bir şekilde işçilerin korunması için gerekli olan tüm önlemler önceden alınmalıdır. Önlemler içerisinde korkuluklar, düşmeyi önleyebilen platformlar, güvenlik ağları ve hava yastıkları yer almaktadır. Toplu bir şekilde koruma önleminin alınamayacağı durumlarda vücut kemeri sistemlerinden yararlanılmalıdır.

Bu detaylar ile birlikte bağlantı halatı, makara, kanca, karabina gibi bağlantı araçları da kullanılabilmektedir. Sağlık ve güvenlik planı yeniden düzenlenirken yatay ve dikey yaşam hatları oluşturulması atlanmaması gereken kritik bir detaydır. Ekipmanların ve diğer tüm araçların ise periyodik kontrolleri sürekli olarak yapılmalıdır.

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimleri

Yüksekte Çalışma Eğitimleri için Doğru Adres

İnsanların yükseklik korkuları kendi içlerinde birtakım farklılıklar gösterebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı ise insanlar sağlık sorunu yaşayabilirler. Yüksek binalar üzerinde yapılan işler ise kişilerin çalışma hayatını olumsuz bir biçimde etkileyebilmektedir. Bizler de bu sorunların farkında olarak çalışmalarımızı sürdürerek profesyonel ekibimiz ile yüksekte çalışma eğitimlerimizi siz değerli müşterilerimize vermekteyiz.

Ekibimiz daima hayatınızı daha kaliteli ve güvenilir bir şekilde yaşayabilmeniz için çalışmalarını sürdürmektedir. Yüksek yerlerde çalışmak durumunda olan kişilerin içinde bulundukları olumsuz psikolojiden kurtulmalarında da etkili bir rol oynamayı kendimize hedef belirlemiş durumdayız.

Yüksekte çalışma eğitim programlarımız sayesinde işyerlerinizde farkında olmadan ne tür tehlikeler içerisinde yer aldığınızı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu farkındalık eğitiminden sonra ise mevcut olan tehlikelere karşı ne tür önlemler alabileceğinizi de öğrenmiş olacaksınız.

Acar OSGB firması olarak temel hedefimiz iş güvenliğinizi koruyabilmek ve işyerlerinizdeki ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılayabilmektir. Yüksekte çalışma eğitimi hizmetlerimiz sayesinde her sektörde yer alan işçilerin ve işletme sahiplerinin daha güvenilir ortamlarda iş ilerleyişinin sağlanmasına katkı sağlıyoruz. İnsan sağlığını ve iş güvenliğini garanti altına alabilmek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geçiniz !

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimlerimizden yararlanmak için iletişime geçiniz.

ACAR OSGB; T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.
İletişime Geçiniz !

Referanslarımız