Zeytinburnu İş Güvenliği

Zeytinburnu OSGB firmaları olmadan önce Artan sanayileşme ve teknolojik gelişmeler ile Dünyada ve Türkiye’de iş yerlerinde çalışan kişilerin güvenliği ile ilgili bazı sıkıntılar ortaya çıkmıştır. Bu durum önlem almayı ve çalışma ortamlarını güvenli kılmak için bazı tedbirler almayı gerekli kılmıştır. Tüm bu hususlar İş Güvenliği kavramının önemini vurgulamıştır. ISO 9001 belgesine sahip Acar OSGB 2013 yılında kurulmuştur. “Önceliğimiz insan” sloganıyla hareket eden firma uzman kadrosuyla Zeytinburnu İş Güvenliği konusunda müşterilerine profesyonel hizmet sunan bir firmadır.

İş güvenliği yanında İş Sağlığı ve Güvenliği yasasın gereği tüm İstanbul’da olduğu gibi Zeytinburnu işyeri hekimi alanında hizmet vermektedir. İş güvenliği tedbirlerine rağmen ortaya çıkabilecek iş kazalarında acil müdahale yapmak için hekim bulundurma zorunluluğu yasa gereğidir. “İş Sağlığı ve Güvenliği; bir işyerinde çalışanların normal sağlıklı hallerini sürdürmeleri için yürütülmesi gereken faaliyetlerin tümüdür” şeklinde tanımlanmaktadır. Güvenli bir ortamın sağlanması için eğitimler şarttır. Yukarıda bahsi geçen firma Zeytinburnu yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimi konusunda da hizmet sunmaktadır.

Zeytinburnu OSGB

İş kollarına göre eğitimler farklılaşmaktadır. En çok rastlanılan iş kazaları arasında yüksekten düşmek gelmektedir. Bu durum tam anlamıyla tedbirlerin alınmamasından kaynaklanmaktadır. Zeytinburnu yüksekte çalışma eğitimi alındığında bu tarz sorunlarla karşılaşma durumu söz konusu olmayacaktır. Firmaların çalışanlarının sağlığına ve yaşam haklarına saygılı olması ve gerekli tüm tedbirleri alması gerekmektedir. Acar OSGB bu hususta  osgb istanbul firmalara patlamadan korunma dokümanı, Çevre Danışmanlığı, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sunmaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Onaylı hizmet sunan firmalardan alınacak hizmetin Zeytinburnu OHSAS 18001 standartlarında da olması önemlidir. İşletmelerin yükümlü oldukları Zeytinburnu Acil Eylem Planı hazırlama konusunda destek alması başarılı bir eylem planı oluşturmak hiçbir hususu atlamamak için önemlidir.

Zeytinburnu İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

İnsan canının ne kadar kıymetli olduğu son derece nettir. Bu husus göz ardı edilecek bir husus değildir. Bu nedenle son zamanlarda kanun ve yönetmeliklerle garanti altına alınmıştır.   Bu kanunlar gereği firmamız eğitimcilerinden alınacak yardımlarla kanuni olarak sorumluluklarınızı tamamlamış olursunuz.