Ataşehir İş Güvenliği

Risk Değerlendirme Raporu

Risk Değerlendirme Raporu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylı, 2013 yılında kurulan Acar OSGB, önceliğimiz insan sloganı ile hareket ederken birçok güvenlik eğitiminden, hekim teminine kadar birçok konuda maksimum destek sağlamaktadır. Özellikle inşaat sektörünün ana merkezi gibi görülen Ataşehir ile tüm ülke genelinde iş güvenliği konusunda bazı standartların yakalanması gerektiği zorunluluğu 6331 Sayılı Kanun ile de sabitlenmiştir. Bu nedenle de Ataşehir İş Güvenliği firmalarından destek almak zorunludur. Özellikle Ataşehir İşyeri Hekimi ihtiyaçları için Acar OSGB (Ortan Sağlık ve Güvenlik Birimi) bu konuda yeterli olacaktır.

İşletme verdiği eğitimler ile dikkat çekmektedir. Örneğin Ataşehir Yüksekte Çalışma Eğitimi konusunda olduğu kadar aynı zamanda Ataşehir İlk Yardım Eğitimi, Ataşehir Yangın Eğitimi konularında da destek sağlamaktadır. Bazı gereksinimlerin sağlanmasına rağmen periyodik olarak da kontrolü sağlanması gerekmektedir. Yani Ataşehir Ohsas 18001 konusunda da karşımıza çıkan Acar OSGB, Ataşehir Patlamadan Korunma dokümanı gibi bazı basılı yayınlarla da hem uyarıda  bulunuyor hem de önlemler konusunda gereken desteği veriyor. Ataşehir Periyodik Kontrol desteği ve Ataşehir acil eylem planı kapsamında duyulabilecek olası ihtiyaçlar kapsamında mutlaka ortak sağlık ve güvenlik birimi aracılığı ile giderilmelidir ki bu durumda da en sağlıklı olan Ataşehir OSGB desteği almak icap ederi.

Yasa gereği doğru bir iş güvenliğinin sağlanabilmesi için öncelikli olarak risk analizi yapılması gerekir. Bu konuda da Ataşehir risk değerlendirme  arayışı en sağlıklı karar olacaktır. Aynı zamanda firmanın Ataşehir çevre danışmanlığı desteğinin olması da tercih edilebilirliğini bir o kadar daha artırıyor. İş sağlığı ve güvenliğinin en önemli unsurlarından birisi de tehlikeli madde kullanımında dikkat edilecek hassasiyetlerin iyi bilinmesidir. Çünkü özellikle üretim gerçekleştiren işletmeler bazı tehlikeli madde vasfında olan malzemeleri kullanmaları mecburidir. Bu durumda da alınacak olan Ataşehir tehlikeli madde güvenliği danışmanlığı hizmeti olası ciddi sorumlulukları en başta bertaraf edebilecektir. Hem eğitim hem de tedarik anlamında en doğru çözümler sunan Acar OSGB sadece Ataşehir ve çevresinde değil İstanbul’un tüm semtlerinde aynı kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor.

There is no form selected or the form was deleted.