Kağıthane OSGB

İş Güvenliği alanı, gün geçtikçe büyüyen ve kanunnamelerde yerini alıp gelişen bir sektör olarak biliniyor. İşçi ölümlerini en aza indirgemek amacı ile Avrupa standartlarında bir tutum sergilemeye çalışan ve bu tutum akabinde olumlu, somut adımlar atan Türkiye; 2010 yılından itibaren çalışmalara başlayarak OSGB kurumlarının arttırılmasına yönelik girişimlerde bulundu ve iş güvenliği konusunda sıkı cezalara da yönergelerinde yer verdi. Böylece; Haziran 2012’de 6331 sayılı kanunla birlikte, OSGB kuruluşlarının ticari bir nitelik kazanmasına ve fatura kesebilmesine de izin verildi. Kağıthane OSGB firmaları, tek elden iş güvenliği işini yürütebilecek ve kısa sürede bütün şirketlere ulaşmayı hedefleyecek nitelikte, Bakanlık yetkisi verilmiş ve içerisinde deneyimli, alanında uzman bir ekiple çalışan kurumlar olarak biliniyor.

Kağıthane Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

28512 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği içerisinde OSGB kurumlarının ne iş yaptığını yahut yapması gerektiğini TBMM onayı ile sunan resmi gazete; bu kuruluşların yetkilerini, sorumluluklarını detaylı bir şekilde açıklamıştır. Buna göre, Kağıthane OSGB kurumları tek elden şirketlere iş güvenliği konusunda danışmanlık hizmetleri verebilecek, eğitimler sunabilecek, bunun yanında kısa sürede riski minimize eden kuruluşlar olarak iş görecektir. Özellikle riskli çalışma bölgelerinde, inşaat ve benzeri işlerde sıklıkla bulunacak olan OSGB kurumlarının çalışma prensiplerinde, aynı zamanda işçileri daha istikrarlı ve mutlu bir şekilde çalıştırması da umuluyor.

Kağıthane İş Güvenliği

Acar OSGB, Kağıthane İş Güvenliği kurumlarından bir tanesi olarak başarılı hizmet veren, deneyimli firmalardan bir tanesi. Bakanlık yetkili Kağıthane OSGB kurumlarından olan Acar OSGB, bugüne kadar binlerce referansı ile oldukça iyi bir yere sahip olmakla beraber, danışmanlık hizmeti ve iş güvenliği eğitimi de vermektedir. İş güvenliği, iş sağlığı hakkında alanında uzman ekibi ile yıllardır Kağıthane OSGB firmaları arasında liderlerden olan Acar OSGB üzerinde; yangın ve acil durumlarda yapılması gerekenlerden tutun da ilk yardıma kadar bütün eğitimleri verebilen nitelikli eğitmenlerin yanında, aynı zamanda işyeri hekimi ve en iyi iş güvenliği uzmanları bulunmaktadır. Siz de, danışmanlık ve iş güvenliği hizmeti almak istiyorsanız, 12 yıllık tecrübesi ile sizleri bekleyen Acar OSGB’yi arayabilirsiniz.