OSGB fiyat listesi

Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin (OSGB) bakanlık tarafından yetkilendirilen firmalardır. osgb fiyat listesi yaklaşımları “uzman ve hekim giderleri genelde aynı olduğu için” firmadan firmaya çok farklı olmaması gerekir. Firma, uzman ve hekim kalitesine göre %20 fiyat farkı oluşabilir. Tehlike sınıfına ve firmanın yapısına göre kişi başı veya saat bazlı fiyat verilir. Örnek olarak Çok Tehlikeli sınıfta yer alan inşaat sektöründe her ay giren çıkan fazla olduğu için kişi başı verilebilir. Az tehlikeli sınıfta yer alan yazılım firması için uzman ve hekim saat ücreti referans alınır.

osgb fiyat listesi’nde İş Güvenliği Uzmanı kişi başı Az Tehlikeli sınıfta 10 dk, Tehlikeli Sınıfta 20 dk, Çok Tehlikelide 40 dk aylık hizmet verir. İşyeri Hekiminde bu dakikalar, 5 (az tehlikeli), 10 (tehlikeli) ve 15 (çok tehlikeli) olarak değişir. İş güvenliği uzmanı kişi başı 17 TL -65 TL arasında değişebilir. İş yeri hekimi de kişi başı 80 TL -140 TL arasında değişir.

Her firmanın iş sağlığı ve iş güvenliği hizmeti almak zorunda olduğu için piyasada çok firma bulunmaktadır. Firma olarak çalışacağınız OSGB’nin kararını vermeden önce 2 defa düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü yasamız iş verene gelmiştir ve iş verenin sorumlulukları daha fazladır. Okulunuzda hocanız nasıl sizi doğru yönlendirdiğinde başarılı oluyorsanız, OSGB’nin seçiminde de böyle bir hassasiyet olması gereklidir. OSGB anlaşmasını fesih yapmak kolaydır fakat size verdiği zararlar zamanı geriye almak gibi olabilir. Dolayısı ile kaliteden taviz vermemeniz en az 3 firma ile görüşmenizi ve yasayı iyi okumanızı tavsiye ederiz.

osgb fiyat listesi

ACAR OSGB siz değerli firmalarımıza, kurumlarımıza her zaman bilgi vermeye ekibi ile hazırdır. Ancak doğru firma veya doğru yönlendirme ile doğru sonuçlar olur. Yanlış yönlendirme ve yanlış firma iel çalışmak “konu iş güvenliği olduğu için” acemi bir şoföre ile şehirler arası yolculuktan farksız olacaktır.

Ülkemizde İş Sağlığı ve İş Güvenliği kültürünün oluşması dileklerimiz ile saygılar sunarız.

A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Selçuk Gümüş

osgb iş sağlığı ve güvenliği uzmanı