Sultanbeyli İş Güvenliği

Acar Ortak sağlık ve güvenlik birimi (OSGB): İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere, gerekli donanım ve personel yeterliliğine sahip olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen 2013 yılında kurulan bir işletmedir. Önceliğimiz insan sloganıyla hareket etmektedir. Sultanbeyli İş Güvenliği konusunda işyerlerine profesyonel yöntemler ile destek olmaktadır.

Günümüzde çok sık duyduğumuz bir kavram olan iş güvenliği son yıllarda daha da dikkat edilen,  çalışanların can güvenliği ve sağlıklarını korumayı amaçlayan bir sistemdir. Yasalar ile güvene altına alınan bu haklar işyerleri tarafından alınan tedbirler ile uygulanmaya çalışılmaktadır. İstanbul anadolu yakası OSGB firmaları Sultanbeyli OSGB gibi firmalar işyerlerinin üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri konusunda onlara destek sağlamaktadır.

Sultanbeyli OSGB

İşverenlerin üzerine düşen sorumluluklar arasında işyerinde alınan iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığını denetlemek işçileri mesleki riskler gerekli tedbirler, yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ni vermek sayıla bilinmektedir. İşverenin bu konuda desteğe ihtiyaç duyması muhtemeldir. Bu durumda OSGB firmaları işverenlere yardımcı olmaktadır. İşyerlerinde alınan tüm tedbirlere rağmen ortaya çıkabilecek kazalar için Sultanbeyli İşyeri hekimi bulundurmak zorunludur. Acar OSGB işyerlerine işyeri hekimi konusunda da yardımcı olmaktadır. Bunun yanında personele verilmesi gereken eğitimler söz konusudur. Her iş yeri için yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimi zorunludur. Bu hizmetlerde yine firmamızca sağlanmaktadır. Eğitimler sırasında sözlü anlatım yanında görsel kaynaklar kullanılmakta öğrenme kolaylaştırılmaktadır. Ayrıca edilen bilgilerin uygulaması yapılmaktadır.

Sultanbeyli İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Yüksekte çalışan personelleri olan firmaların ise Sultanbeyli yüksekte çalışma eğitimi konusunda çalışanlarını eğitmesi gerekmektedir. Bu konu hakkında da uzman kişilerce eğitim düzenlenmektedir. Eğitimin yanı sıra doküman ve danışmanlık hizmeti sunan firmamız  patlamadan korunma dokümanı, Acil Durum Eylem Planı, Çevre Danışmanlığı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı  hizmetlerinde de işyerlerine yardımcı olmakta işyerlerinin yasa ile zorunlu olan işlemlerini yapmakta kendilerine yol gösterici olmaktadır. Acar OSGB ISO 9001 yanında çalışanın sağlığına ve işin güvenliğine yönelik bir standart olan OHSAS 18001 standartlarına uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmaktadır.