Sultanbeyli OSGB

Sultanbeyli OSGB İş Güvenliği, 2010’dan bu yana hem Devlet tarafından hem de TBMM onayı ile desteklenen bir durum ve geliştirmelerine yıllardan beri devam ediliyor. Kanunnameler safhasında onaylanan pek çok yönerge ile gelişen ve sürekli somut adımlar atılan OSGB ve İş Güvenliği konusunda atılmış en önemli adımlardan bir tanesi; başlangıç adımı olan 27 Kasım 2010 tarihindeki İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği idi. Burada, OSGB kuruluşları ve İş Güvenliği tanımından ilk kez bahsedilerek, ayrıntılara yer verilmeden tanımlandı. Ardından, resmi gazetede de yürürlüğe giren bir yönetmelik olan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri; 20 Haziran 2012 tarihinde tamamen kanunnameye girmek amacı ile TBMM’ye sunuldu ve hemen ardından kabul edilerek 30 Haziran tarihinde resmi gazetede yine aynı yönetmelik ile tanımı genişletildi.

Sultanbeyli Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Buna göre, artık OSGB kuruluşları fatura kesebilen kuruluşlar olurken aynı zamanda bu firmalarda bir işyeri hekiminin, bir iş güvenliği uzmanının ve sorumlu müdürlerin bulunması zorunlu idi. Ardından, Bakanlık tarafından yetkilendirilen bu OSGB kuruluşları kısa zaman içerisinde bir şirketin iş güvenliğinden tek elde sorumlu olabiliyordu. Bugün, Sultanbeyli OSGB firmalarını sıklıkla görebilmemizin sebeplerinden bir tanesi buyken, aynı zamanda hareketli bir sektör olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi İş Güvenliği olmayan şirketlerin büyük cezalara maruz bırakılabilmesidir.

Sultanbeyli İş Güvenliği

Sultanbeyli İş Güvenliği şirketlerinden bir tanesi olan Acar OSGB, alanındaki deneyimli kadrosu ile size eğitim ve danışmanlık hizmeti vermeyi amaç edinir. Alanında 12 senedir yetkin bir firma olan Sultanbeyli OSGB firması Acar OSGB üzerinde, iş sağlığı ve iş güvenliği üzerine yüzlerce referans mevcuttur ve firma bugüne kadar yüzlerce şirketin iş güvenliği sorumluluğunu devralmıştır. Siz de Sultanbeyli OSGB firmaları ile çalışmak istiyorsanız, Acar OSGB’yi arayarak ekip ile görüşebilir ve danışmanlık hizmetinizi alabilirsiniz. Yangın eğitimi, ilk yardım eğitimi gibi eğitimlerin yanında; aynı zamanda ilk yardıma dair çalışanlarınıza pek çok uzman taktiğini gösterebilecek nitelikli eğitmenleri; bunun yanında riskli alanların analizini yapabilecek deneyimli iş güvenliği uzmanları bulunan Acar OSGB, Sultanbeyli OSGB alanında oldukça etkin bir firma.