Neden OSGB İstanbul

OSGB İstanbul olarak iş güvenliği firmaları arasında kalite odaklı çalışmaktayız. iş yerlerinde en az 50 işçi çalıştırılan yerlerde mutlaka iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek gerekmektedir. Bu hizmetleri yerine getirebilmek için de ortak sağlık güvenlik birimi firmalarından yardım alınması önerilmektedir. İş yeri uzmanları, iş yeri hekimleri ve sağlık uzmanlarının yönlendirilmesiyle firmalardaki tüm eksikler giderilerek, sağlıklı ve güvenli bir hale getirilmektedir.

OSGB Nedir?

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi osgb nedir sorusuna vereceğimiz kısaltmanın açıklamasıdır. Bu birim, iş sağlığı ve iş güvenliği hizmeti veren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumlardır. OSGB’ler iş yerlerine iş yeri hekimleri osgb uzmanı ve sağlık personeli tahsis etmekte böylece iş güvenliğini ve sağlığını analiz ederek yerine getirmekten sorumludur. Firma sahipleri mutlaka iş yerlerinde personelleri için sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmak zorundadır. Bu noktada Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi personelleri şirkete yardım etmektedir.

OSGB Açılımı

OSGB açılımı ortak sağlık ve güvenlik birimidir. Ve iş yerlerindeki riskleri analiz ederek güvenli bir ortam oluşturmayı sağlar. Peki faydaları nelerdir?

  • OSGB firmaları, iş yerinde oluşabilecek her türlü sağlık ve güvenlik riskine karşı çalışma yürüterek, bu duruma engel olmakta, gerekli olan tüm önlemleri almaktadır. Çalışanın sağlığını ve güvenliğini koruyacak şekilde yürütülen bu metotlar, bir dizi plan ve faaliyet içermektedir.
  • Bu kurumlar, tüm çalışanların güvenliğini ve sağlığını koruyacak ve geliştirecek analizler yapmakta ve buna göre bir çalışma yöntemi izlemektedir.
  • OSGB’ler ayrıca çalışanlara iş güvenliği ve sağlığı adı altında çeşitli eğitimler (yangın, ilkyardım vs) de vermektedir. Bu eğitimler sayesinde acil durumlarda çalışanlar kendilerini rahatlıkla koruyabilecek duruma gelir. Çalışanlar, iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda bilgilendirilir. Kısa bir eğitimden geçirilir.
  • İş yerinde oluşabilecek kaza, rahatsızlık, doğal afet (deprem, sel, yangın vs.) gibi durumlarda gereken acil müdahale planları belirlenir. Bu planlar personellere de anlatılır.

osgb istanbul firmalarından ACAR OSGB aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yetkili bir OSGB’dir. Yetkili osgb firmalarını araştırmak için internette kısa bir gezinti yapmanız yeterli olacaktır. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri, iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda profesyonel çalışmalar yürütmektedir.